Eco Mod(n)e treści dostępne dla wszystkich dzięki prostym kursom!

Nieciekawa i okrojona edukacja ekologiczna w szkołach to duży problem. Wiele uczniów komunikuje potrzebę uzyskania dodatkowych informacji na temat zmiany klimatycznej, szczególnie, że to właśnie od tego zależy nasza przyszłość. Ten problem rozwiązała grupa licealistów z Poznania, dzięki swojemu projektowi Eco Mode.

 

Żyjemy w czasach, w których społeczeństwo w końcu zrozumiało, że zagadnienie globalnego ocieplenia jest poważne i wymagające zajęcia się nim. Jednak narosło w tym temacie wiele mitów oraz fake newsów, które wymagają prostego wyjaśnienia.

Dodatkowo, podstawa programowa, która ma edukować najmłodszych, wciąż stoi w kontrze do rzetelniej wiedzy ekologicznej. Co gorsze, przedstawiana jest ona w sposób  nieciekawy i nieprzystępny dla uczniów.

 

W takim razie – Skąd czerpać wiedzę na temat ekologii, która przedstawiona jest w angażujący i zrozumiały sposób?

Autorzy projektu Eco Mode proponują ciekawe rozwiązanie.

 

Eco Mode to ekologiczny projekt skupiający się na szerzeniu świadomości ekologicznej. Jego autorami są licealiści z Poznania, którzy dostrzegli problem przekazywania wiedzy na temat globalnego ocieplenia w szkołach i postanowili coś z tym zrobić. W dwóch etapach.

Krok pierwszy. Powstała strona internetowa z mapami, które w łatwy sposób pokazują, gdzie na terenie Poznania i okolic można w najbliższej okolicy wyrzucić lub zrecyklingować różnego rodzaju śmieci – te problematyczne, wątpliwe i uciążliwe.

 

Krok drugi. Już kilka miesięcy później powstał darmowy eco kurs internetowy, który znajduje się na stronie www – ecomode.com.pl.

Obejmuje on trzy tematy: zmiany klimatu, podstawowego recyklingu oraz elektrośmieci. Projekt kierowany jest głównie do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych w klasach 4-6 i 7-8, jednak każda osoba, która chce dowiedzieć się czegoś więcej o zmianie klimatycznej czy segregacji, jest w stanie przejść przez niego we własnym zakresie. Cała wiedza, która została w nim zawarta, opiera się na wiarygodnych informacjach opublikowanych przez największe ośrodki badawcze na świecie, takie jak NASA czy National Geographic i przekazana została w lekki oraz przyjemny sposób.

 

Inicjatywa ta powstała w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i ma na celu, jak mówią autorzy tego projektu, “Motywować ludzi do podjęcia pierwszego kroku, który w tej ekologicznej podróży zawsze jest najtrudniejszy”. Treści Eco Mode można znaleźć również na ich mediach społecznościowych: na Instagramie oraz Facebooku, a zainteresowani wsparciem finansowym autorów projektu mogą zajrzeć na ich profil na platformie Patronite. Warto wejść zatem na stronę internetową Eco Mode (ecomode.com.pl) i szybko przejść na tryb eko.

 

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak
Redaktor- Tomasz Giełda

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl