Skarby Henryka Ratajczaka z Buku do obejrzenia w ten weekend

Dwór Skrzynki zaprasza w sobotę 24 lutego na pierwsze tegoroczne spotkanie z kolekcjonerami. Tym razem swoje skarby zaprezentuje Henryk Ratajczak z Buku, który od lat kolekcjonuje sprzęt RTV głównie z czasów PRL, ale nie tylko. Gromadzi, naprawia, uruchamia: radia, magnetofony szpulowe i kastowe, grające szafy, projektory – nawet kinowe! W jego bukowskim domu kolekcji nieco już ciasno, ale pan Henryk deklaruje, że zaopiekuje się każdym zabytkowym radiem, magnetofonem lub aparatem fotograficznym. Nie kolekcjonuje jedynie telewizorów, bo – jak mówi, zajmują zbyt dużo miejsca.

Jaki jest najcenniejszy radioodbiornik w jego kolekcji? Na jakim sprzęcie pracowali niegdyś reporterzy radiowi? Dlaczego stare radia miały magiczne zielone oko? Na takie i wiele innych pytań Henryk Ratajczak z chęcią odpowie 24 lutego w Dworze Skrzynki. Od godziny 17 będzie opowiadał o swojej kolekcji, zaprezentuje interesujące eksponaty i zapowiada prawdziwą fonograficzną ciekawostkę – niespodziankę!

To pierwsze i na pewno nie ostatnie w tym roku spotkanie z pasjonatami w Skrzynkach. Kolekcje bywają bardzo różne: mogą to być drogie zbiory dzieł sztuki, a niekiedy pełne pudła i szuflady zwykłych i nieposiadających specjalnej wartości przedmiotów. Ale w każdym zbiorze najważniejszą dla kolekcjonera wartością kolekcji jest jej wartość sentymentalna. Kolekcjonerstwo to pasja, która nas kształtuje i dlatego każda kolekcja i każdy kolekcjoner to odrębna, wyjątkowa historia spisana w wielotomowym doświadczeniu, warta opowiedzenia.

Wstęp wolny.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak
Redaktor- Tomasz Giełda

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl