CodeWeek z Uczymy dzieci programować i Krasnalem Hałabałą z Buku

W dniach od 28 września do 9 października br. dzieci z grupy Pszczółki i Liski wzięły udział w ogólnopolskim wyzwaniu pt. Cała Polska Programuje- autorstwa A. Świć (EduSens). Były to dwa tygodnie nauki i świetnej zabawy! Ponadto wyzwanie to zostało zaliczone do Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli CodeWeek 2020.
Po dwóch tygodniach aktywnego udziału w zajęciach dydaktycznych nauki kodowania i programowania, dzieci uznały, że są to zajęcia bardzo ciekawe i pozwalające podejmować samodzielnie odpowiedzialne decyzje. A to utwierdziło nauczycielki, że programować i kodować nie tylko można, ale trzeba zacząć już w przedszkolu! Hałabałki podejmowały wiele zadań: zakodowały swoje zdrowie, skonstruowały grę planszową, zakodowały drogę, szukały błędów w podanym kodzie, tworzyły pracę plastyczną wg instrukcji słownej, układały wieże z kubeczków, układały rytmy, czyli szukały powtórzeń w życiu codziennym, konstruowały własne wynalazki, czy też tańczyły wg ustalonych znaków graficznych. Pszczółki i Liski wykonały wszystkie zadania i zakwalifikowały się do losowania głównych nagród, w związku z udziałem w powyższym wyzwaniu. Do wygrania były maty oraz roboty do nauki kodowania. Warto również dodać, że grupy z Przedszkola Krasnala Hałabały systematycznie wplatają w codzienne zajęcia elementy kodowania, realizując tym samym innowacyjny program edukacyjny pt. Uczymy dzieci programować, również autorstwa A. Świć.
I. Miga

 

 

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl