parkowa reklama góra

Wolny temat

wolnytemat

Tutaj można dyskutować na dowolne tematy! Prosimy o wyważone wypowiedzi. Gazeta „Bukowski Lider” nie odpowiada za treśćzamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach naruszenia prawa. Treści wypowiedzi użytkowników, proszę nie łączyć ze zdaniem redakcji Bukowskiego Lidera.

Komentarze: 1

 1. obserwator.buk |

  Panie Wojtku Pan się nie boi

  Przedstawienie trwa dalej. Tym razem wszystkie postacie są prawdziwe.

  Epizod I
  Po ostatniej sesji moją uwagę zwróciła postawa Pawła Adama, a w zasadzie jego odpowiedź na sugestie i prośbę radnego Wojciecha Dutkiewicza. Można się spierać czy sugestia słuszna czy nie, bez wątpienia bardzo istotna sprawa, nad którą warto się pochylić i dogłębnie przeanalizować, ale nie to jest podmiotem sprawy. Istotą sprawy jest postawa i odpowiedź Pawła Adama, który na prośbę i sugestie mieszkańców, skierowaną za pośrednictwem radnego Wojciecha Dutkiewicza, odpowiedział personalnym atakiem na Pana Wojtka. Otóż Panie Burmistrzu Pawle Adamie, my mieszkańcy wybieraliśmy swoich radnych po to aby nam służyli. To my mieszkańcy(nie wszyscy) wybraliśmy Pana, aby Pan na służył, to my jesteśmy ręką, która Pana karmi i to Pan Panie Pawle Adamie obiecywał swoim wyborcom i nie tylko, że “będzie inaczej”, żę tym razem władza będzie sluchać mieszkańców. Tak też mieszkańcy czynią, za pośrednictwem swoich radnych zgłaszają swoje pomysły, problemy, sugestie, a Pan Panie Pawle Adamie zamiast wysłuchać ze spokojem argumentów, zapytać pozostałych radnych czy inni mieszkańcy również zgłaszają tego typu sugestię , przeprowadził personalny “atak” na Wojciecha Dutkiewicza, jakoby ten chciał aby w Kosynierze publikowano scenogramy jego wypowiedzi. Przypominam Panie Burmistrzu, wniosek dotyczył mieszkańców, którzy nie korzystają z elektronicznych kanałów komunikacji.
  Przyznać się do błędu jest wielką sztuką, którzy nie wszyscy posiedli. Jest to z pewnością sytuacja, w której należą się przeprosiny dla mieszkańców, którzy byli inicjatorami tego pomysłu. To nie radny Wojciech Dutkiewicz oczekuje publikowania szerszej informacji odnośnie działalności Pana, jak również radnych, ale mieszkańcy. Arogancja skierowana wobec osoby Wojciecha Dutkiewicza jest w istocie skierowana do mieszkańców.

  Epizod II
  Radny Tomasz Plewa, który od pewnego czasu promowany jest przez burmistrza, być może jest szykowany na zastępcę. Czas pokaże. Tymczasem, jak zwykle radny Tomasz Plewa staje w obronie burmistrza i dołącza do frontalnego ataku na radnego Wojciecha Dutkiewicza. Sugeruje radnemu, że ten powinien się zwrócić do redaktora naczelnego Kosyniera. Chcielibyśmy, myślę, że większość, aby prasa była niezależna, a redaktor naczelny autonomicznie decydował, o tym co jest publikowane. Zastanawiam się czy to cyniczna sugestia, by wszystko na to wskazuje, czy jednak coś innego. Może radny Tomasz Plewa nie słuchał kilka minut wcześniej burmistrza, że to on decyduje co będzie w Kosynierze. I taka jest rzeczywistość, tego typu media zawsze będą tuba propagandową władzy, dopóki jest w rękach władzy. Tak więc pytam Panie radny Plewa, czy to był cynizm, czy faktycznie jest Pan głęboko przekonany, że redaktor naczelny Kosyniera ma pełną autonomię i Burmistrz Paweł Adam nie decyduje o tym, co będzie w Kosynierze ? To jest doskonała okazja, czas i miejsce, aby się zastanowić, kto powinien sprawować nadzór nad Kosynierem, aby był niezależnym medium. Może warto by rozważyć pomysł, aby redaktor naczelny był wybierany w wyborach powszechnych, wówczas nie byłoby zależności pomiędzy władzą. Przecież to ma służyć nam mieszkańcom, a nie partykularnym interesom osobom sprawujące władzę.

  Radny Tomasz Plewa “zachwyca” ostatnimi czasy swoją aktywnością. Po raz kolejny wskazuje winnych wysokich opłat za gospodarowanie odpadami. Kto jest winny ? Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy. Nie do końca, bo to nie oni składają deklaracje, tylko właściciel nieruchomości, ale można odnieść wrażenie, tym bardziej , że nie pierwszy tego typu słowa padają z ust radnego, że to wina “ukrainców”. Ciekawe skąd pan radny ma takie informację ? Jeśli ma takie podejrzenie, to czy zgłosił odpowiednim organom ? Czy tylko mówi na sesji. Bo jeśli ma takie podejrzenia, to ma obowiązek prawny zgłosić odpowiednim organom. Zatem Panie radny, zgłosił Pan takie podejrzenia czy są to tylko insynuacje niczym nie poparte. Być może jest tak jak Pan mówi, ale jak się kogoś oskarża to trzeba przedstawić dowody lub chociaż merytoryczne argumenty, odwołując się do badań, kontroli. Nie zrobił Pan tego, ale zawsze może Pan zrobić, bo bez tego to tworzy Pan pewnego rodzaju “nagonkę” na osoby określonej narodowości i osoby, który wynajmują im mieszkania, domy. Jak Pan ma dowody to proszę je pokazać, jeśli nie to proszę przeprosić za insynuację. To nie są pierwsze oskarżenia wobec pewnych grup mieszkańców, zatem proszę na przyszłość przy tego typu oskarżenia podawać fakty, a nie kierować się emocjami i insynuować.

  Panie Wojtku, ten tekst nie jest w Pana obronie. Ten tekst jest w obronie demokracji i publicznych praw mieszkańców. Doceniam Pana starania, ale tak nie można. Przekazał Pan sugestię mieszkańców i co ? To wszystko. Dostał Pan prztyczka w dyskusji i nie stanął Pan w obronie mieszkańców, nie stanął Pan na wysokości zadania, tylko biernie się temu przyglądał. To Pan jest głosem mieszkańców i to Pan ich reprezentuje i ich broni, a nie tylko przekazuje informacje i nie walczy o ich postulaty. Kilka miesięcy temu pytał Pan o doradcę Burmistrza, również w imieniu mieszkańców. Jeśli Pan otrzymał te wyjaśnienia, proszę się nimi publicznie podzielić. Jeśli nie, to myślę, że to Pana obowiązek, aby dociekać, uzyskać odpowiedź i upublicznić.

  Pozostali radni.W większości chyba są zbyteczni. Siedzą, słuchają, po niektórych widać znudzenie, może nawet brak zrozumienia.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl