Rządzenie rozpoczęli od… podwyżek diet

Spora dyskusja rozpętała się podczas 2 sesji Rady Miasta i Gminy Buk, podczas której pojawiły się punkty dotyczące podwyżek wynagrodzenia burmistrza i diet radnych, które przez ostatnich 8 lat nie były podnoszone, bowiem na szczęście nie było woli radnych aby to uczynić. Tymczasem nowa rada rozpoczęła swoją pracę od podwyższenia diet. Nie pomogły apele dwójki radnych (Tomasza Giełdy i Wojciecha Dudkiewicza), że jest to niemoralne i nieuczciwe wobec mieszkańców i diety poszły w górę, w niektórych przypadkach dość sporo. Diety wynoszą od 671PLN dla radnego, przez 805PLN dla wiceprzewodniczących komisji stałych, 1073PLN dla przewodniczących tych komisji i wiceprzewodniczącego rady do 1342 dl przewodniczącego rady.

Podobna dyskusja dotyczyła ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza, gdzie w.w. radni byli za obniżeniem o połowę dodatku specjalnego i powrót do sprawy za rok, gdy będą już widoczne efekty pracy burmistrza. Radny Wojciech Dudkiewicz proponował również, aby odłożyć uchwałę o wynagrodzeniu burmistrza (zwiększenie dodatku specjalnego) na posiedzenie komisji budżetu, gdyż w czerwcu 2018 został podniesiony poziom tego dodatku z 25% na 35%. Wniosek niestety upadł i ustalono wynagrodzenie według początkowo zakładanych.

Całą wtorkową sesję możecie obejrzeć tutaj.

Wyniki głosowania uchwały o wysokości diet dla radnych- podwyższonych w stosunku do poprzednich:

komentarze 2

  1. lukasz |

    Bardzo dobre posunięcie polityczne, zrobić to teraz, ponieważ za 5 lat nikt z wyborców nie będzie o tym pamiętał. Można by postawić cyniczne pytanie , czy „Świeże spojrzenie” wymaga wyższych wynagrodzeń, tym bardziej, że teraz miało być inaczej, nic nie miało być robione za plecami mieszkańców. Mieliśmy mieć transparentność, rozmowy konsultacje. Niestety żadnych z powyższych nie przeprowadzono nawet na etapie prac w komisjach, ale być może przy tak niskich dietach jakie obowiązywały trudno było o „świeże spojrzenie”. Oczywiście wszystko jest zgodne z prawem, ale czy jest to w zgodzie z zasadami społecznymi moralnymi. W mojej opinii nie. Powiem więcej, że jest to postawa bardzo negatywna, nie w kwestii wysokości wynagrodzeń, ale sposobu i terminu w jakim to uczyniono.

  2. Pawel |

    Brawo dla burmistrza i jego ekipy!!! A miało być tak pięknie, uczciwie, tak inaczej niż do tej pory…Jak widać władza ogłupia i wyłącza logiczne i etyczne myślenie. Wstyd, wstyd, wstyd!!! Wygląda na no że koryto się nie zmieniło tylko ś….. przy nim!!!

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl