A może na wycieczkę? Kolejna propozycja trasy

W zeszły czwartek była propozycja wycieczki do Opalenicy drogami o znikomym natężeniu ruchu, którą nieco skorygowaliśmy i dodaliśmy zdjęcia, jednocześnie dziękujemy za korektę), a dziś zapraszamy na równie spokojną wycieczkę do Grodziszczka. My tam zawróciliśmy, ale dalej prowadzą równie ciekawe drogi.
Ruszamy spod bukowskiego domu kultury i kierujemy się w stronę stacji Awtank. My jechaliśmy przez stadion i ulicą Św. Rocha, bowiem mieliśmy tam kilka fotek do zrobienia, ale można dotrzeć również obwodnicą. Będąc już przy stacji, prawie na końcu ścieżki rowerowej, przemieszczamy się na drugą stronę ulicy Św. Rocha na drogę w stronę Wysoczki i Żegowa.  Ładną asfaltową drogą docieramy na 4 kilometrze od początku wycieczki do pomnika bł. Rafała Chylińskiego, gdzie od 8 lat udajemy się podczas naszego Przełaju Parafialnego. Przed naszym pomnikiem skręcamy ostro w prawo i nieco z górki docieramy do Żegowa (skręt w lewo), które przejeżdżamy i jadąc jedyną drogą, lekko w prawo docieramy na 5 kilometrze do wiaduktu nad autostradą (po lewej stronie mijamy firmę kamieniarską ONYX). Wjeżdżamy na wiadukt i tuż za nim skręcamy ostro w lewo (nie zjeżdżamy w dół na Brzozę) i kierujemy się drogą awaryjną wzdłuż autostrady, po czym jedyną drogą odbijamy w prawo (zaczyna się droga leśna/ szutrowa). Jedziemy jedyną drogą, trochę lasem (niestety sporo śmieci, w tym meble), a następnie drogą polną mijając pojedyncze zabudowania. Na 10 kilometrze dotarliśmy do Grodziszczka i zawracaliśmy (z ulicy Św. Rocha wracaliśmy obwodnicą), jednak jak wyżej pisaliśmy, dalej są ciekawe trasy.
Zachęcamy do wycieczki, spokojnie można z dziećmi na foteliku się wybrać, bowiem droga spokojna (mijały nas ze 3- 4 samochody).
Jak ktoś ma ciekawą sprawdzoną wycieczkową mapkę, zachęcamy do podesłania wraz z opisem.

W przyszłym tygodniu postaramy się o ciekawą trasę od BUKOWSKI NA ROWERZE ;-).

komentarze 2

  1. mala rybka |

    Komentarz do poprzedniej trasy. Droga w prawo, przed laskiem, z „kocimi łbami” prowadzi do przejazdu kolejowego Wojnowice – Kozłowo. Jedzie się prosto aż do torów kolejowych i potem w prawo wzdłuż torów do przejazdu. Dla mnie ten skręt za laskiem to jest może ze 60 stopni, ale nie będziemy się sprzeczać, bo nie o to chodzi.
    Nowa propozycja trasy też fajna i z bardzo małym ruchem, szczególnie na odcinku od stacji paliw w stronę Grodziszczka. Można ta trasę trochę zmodyfikować, pojechac jak kończy się draga awaryjna przy autostradzie i zaczyna szutrowa to po przejechaniu kilkudziesięciu metrów droga szutrowa (nie wiem dokładnie jakie sa odległości bo ja po prosty jade i nie kontroluje odleglosci kiedy trzeba skrecic) trzeba skręcić w lewo 90 stopni w strone autosatrady. Jechac cały czas tak jak prowadzi nas droga. Do autostrady, potem wzdłuż i w prawo jedziemy takim szpalerem drzew. Przed małym laskiem po lewej stronie skręci w lewo i na skraju tego lasku jechać prosto. Jak skończy się lasek to po prawej stronie ukarze nam się pomnik przyrody w postaci okazałego dębu. Przejedziemy obok gminnego wysypiska smieci po lewej) i dalej prosto dojedziemy do drogi Wilkowo – Buk. Na tej trasie spotkamy się już z większa iloscia samochodów. Ale też bardzo fajna trasa wokół Buku.
    BUKOWSKI NA ROWERZE też publikuje fajne trasy chociaż już dłuższe i niekiedy bardziej wymagajace. Ta wokół Jeziora Niepruszewskiego też przejechana wielokrotnie.

  2. redakcja |

    Dzięki za nowy kierunek- do wypróbowania. Wilkowo- Buk jest fajna, a ruch w sumie ujdzie (wiele razy przebiegana, jednak w godzinach 5-11). Można też, wracając z Wilkowa, tuż za wiaduktem skręcić w lewo i biec/ jechać wzdłuż autostrady i dotrzemy do Wysoczki/ Żegowa (podłoże w większości ziemisto trawiaste).

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl