parkowa reklama góra

Rywalizacja na trasie, zabawa kibiców i niezadowolenie na mecie

Wczoraj na ulicach Buku odbył się 3 Bukowski Bieg Mieszka. Trasa, o dystansie 10 kilometrów prowadziła 2 pętlami po ulicach. Pogoda nie sprzyjała biegaczom, bowiem od rana czuć było straszna duchotę. Organizatorzy, OSiR Buk zaliczył znaczny spadek frekwencji uczestników i w biegu wystartowało około 100 osób. Pierwszy linię mety minął Ukrainiec Olijnyk Pawel, który uzyskał czas 32:12, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Swietłana Kovgan z czasem 36:57. Najszybszą biegaczką gminy Buk została Katarzyna Przewoźna z czasem 45:43, natomiast biegaczem Adam Drzymała z Wiktorowa, który uzyskał czas 38:38, jednak nie został w jakikolwiek sposób nagrodzony, bowiem organizatorzy z niewiadomych przyczyn nie uznali zawodnika jako mieszkańca naszej gminy. To nie wszystkie błędy, które miały miejsce na mecie. Niestety, czołówka zawodników i zawodniczek wyjeżdża z Buku zawiedziona, bowiem zamiast gotówki o której była mowa w regulaminie, otrzymali…bony do Decathlona, tymczasem ekipa Ukraińców to grupa, która jeździ po kraju i startuje dla pieniędzy. Nie zawiedli kibice, których na ulicach coraz więcej, a najliczniejsza grupa, podobnie jak w roku ubiegłym dopingowała na rogu ulic Dworcowej i Szarych Szeregów, gdzie odbywała się prawdziwa zabawa z udziałem dzieci (wraz z rodzicami) z grupy Niedźwiadków z przedszkola Hałabały, przedstawicieli Bukowskiego Klubu Morsa, Bukowskiego Klubu Biegacza, Opalenickiego Klubu Biegacza oraz restauracji Parkowa. Wiedząc, ile potrafią mocy dać kibice, postanowiłem wspomagać zawodników na trasie, stąd po raz kolejny pomysł na taki punkt. Po zakończonym biegu, restauracja Parkowa zaprosiła dzieci na lody. Nie zawiedli również nasi strażacy, którzy obok naszego punktu mieli zraszacz z wodą, który pomagał biegnącym.

Miejmy nadzieję, że organizator, na spokojnie przejrzy wyniki, skoryguje je i osoby, które zostały poszkodowane, zostaną zaproszone w celu otrzymania zadośćuczynienia.

 

komentarze 3

  1. Fofao |

    Owszem czołówka biegu otrzymała bony, ale są to bony o takiej samej wartości jak nagrody pieniężne wypisane w regulaminie. Można mieć tu zastrzeżenia, że bon to nie nagroda pieniężna w ścisłym znaczeniu. W regulaminie biegu istnieje zapis również, że organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji zapisów w tym dokumencie. Prawda, że po tym incydencie może pozostać pewien niesmak ale organizatorzy pod każdym względem spisali się znakomicie, pięć punktów z wodą na 10 km to rzadkość na imprezach biegowych tego typu, co odcinek stojący strażacy dbający o zabezpieczenie trasy i chętni do udzielenia pomocy ze względu na słoneczną aurę, do tego okolicznościowe koszulki w pakiecie startowym oraz zmieniona trasa dająca możliwość starania się o atest, który sprawi, że atrakcyjność biegu może wzrosnąć rzutując na zwiększenie liczby biegaczy chcących odwiedzić nasze miasto. Oczywiście mieszkańcy Buku wczoraj byli niezastąpieni, olbrzymie wsparcie dodawało biegaczom motywacji. I nie da się ukryć, że najlepsza strefa kibica to ta, którą opisuje autor podkreślając, że był jej organizatorem słowami,,Wiedząc, ile potrafią mocy dać kibice, postanowiłem wspomagać zawodników na trasie, stąd po raz kolejny pomysł na taki punkt”. Jednak czy jako jedyny działający portal nie powinien być bardziej obiektywny? W końcu Bukowski Lider reprezentuje Buk, po co kopać pod sobą dołki? 🙂

  2. redakcja |

    Czołówka przyjeżdża po pieniądze, które w regulaminie obiecano, a tak opinia poszła w świat. Po co Ukraińcom i ich managerowi bony? Miejmy nadzieję, że zostaną naprawione chociaż błędy klasyfikacyjne, szczególnie w stosunku do naszych mieszkańców, którzy są niestety w tym przypadku pokrzywdzeni. Co do wspomnianej atrakcyjności i wzrostu frekwencji- znaczny spadek, choć z punktu widzenia kibica impreza biegowa zawsze jest ciekawa i tak też było u nas. Droga autorko- napisaliśmy obiektywnie, czyli to, co się wydarzyło bo jaki sens udawać, że wszystko było ok? Co powiedzą wtedy ci, którzy są poszkodowani? Pozdrowienia.

  3. Fofao |

    Niestety wyniki generowane są przez system z danych, które biegacze podają przy zapisach. Jedyne co można zrobić to je zweryfikować. Nikt nie ma zamiaru udawać ale trzeba również zwrócić uwagę na superlatywy tego biegu. Również pozdrawiam największego szpiega wśród redaktorów BL 🙂

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl