Wracamy do sprawy: około 100 osób podpisało się pod petycją do burmistrza MiG Buk przeciwko plaży nudystów w Niepruszewie

Wracamy do pomysłu powstania plaży nudystów w Niepruszewie. Ponad 100 osób podpisało się 4 dni pod petycją do burmistrza Miasta i Gminy Buk przeciwko planowanym wydzieleniem plaży nudystów w Niepruszewie. Przypomnijmy, że nowa plaża wielkości mniej więcej 300 metrów kwadratowych ma powstać wraz z nowym pomostem, który według przetargu powinien zostać wybudowany do końca maja br. Lokalizacja plaży przewidziana jest przy brzegu jeziora zaraz za płotem budynku mariny w stronę drogi wojewódzkiej 307, a pas brzegowy ma mieć około 20 metrów bieżących. Zarządcą plaży nudystów ma być prywatny podmiot, więc prawdopodobnie wstęp będzie płatny, choć dużych kwot się nie spodziewajmy. Czy będzie zainteresowanie tego rodzaju plażowaniem w naszej gminie? Taka, a nie inna lokalizacja ma pozwolić plażowiczom czuć się swobodnie podczas korzystania ze słonecznych kąpieli bliżej natury. Zapytaliśmy kilku osób, czy pomysł im się podoba i czy są zachwyceni. Oto kilka wypowiedzi:
– Teresa, lat 48: „Szczerze i w tajemnicy przyznam, że kiedyś, jeszcze za młodu z moim narzeczonym byliśmy kilka razy na takiej plaży w Chałupach i było fajnie. Człowiek czuje się swobodnie i bliżej natury. Nie wiem tylko, czy ten pomysł przyjmie się u nas, choć może pojawiać się tutaj sporo przyjezdnych jak pójdzie w świat informacja o czymś takim”.

– Wiesława, lat 68: „Kto to słyszał, żeby po ulicy z gołym tyłkiem latać? Nie myślałam, że doczekam czasów, w których blisko mojego domu będą latały golasy bez żadnego skrępowania. Podpiszę petycję bo tego nie chcę”.

– Zenon, lat 60: „pani, ja w tym wieku to tam nie pójdę bo nie wypada, ale czasem sobie popatrzę przez lornetkę. Często łowię ryby z łódki, więc będę miał dobry widok. Mam tylko nadzieję, że żona mnie nie złapie bo wtedy lepiej nie mówić”.

– Ania i Wojtek, po 20 lat:” super, że jest taki pomysł i mu kibicujemy. Pierwszy raz słyszeliśmy o tym chyba w listopadzie i nie wierzyliśmy do momentu, gdy ktoś nam nie pokazał ogłoszenia o przetargu związanego z budową takiego miejsca. W wielu krajach plażowanie topless jest czymś naturalnym, więc może i u nas? My będziemy korzystać z tego miejsca”.

Marika, 22 lata: „nie jestem zainteresowana takimi miejscami i nie będę tam chodzić. Podpisałam też petycję przeciwko powstaniu tego miejsca, bo kto widział takie rzeczy? Ludziom się w głowach już przewróciło od tych zboczeń. Wystarczy już, że zimą w gaciach biegają po plaży, co dla mnie też nie jest normalne i bym tego zabroniła, bo kto będzie płacił za ich leczenie? Ja taka nie jestem, choć wielu z moich znajomych po prasowych publikacjach zapaliło się do tego pomysłu”.

 

Najbardziej zagorzałym przeciwnikiem plaży nudystów jest autor wspomnianej petycji, pan Marcin. W rozmowie z nami powiedział, że nie wyobraża sobie czegoś takiego w naszej gminie „Dosyć, że są jakieś kluby z piwem i wódką, gdzie ludzie tracą rozum, to jeszcze takie miejsce, gdzie będzie dochodzić do rozbijania małżeństw. Jeżeli to powstanie, to będę robił wszystko, aby uprzykrzyć życie bywalcom tego przybytku”.

 

Jak widać, zdania są podzielone i nie ma na to wpływu wiek naszych rozmówców. Czy plaża nudystów powstanie w Niepruszewie? Okaże się już za około 3 miesiące. Nie wiadomo zresztą, czy autorzy petycji zdążą ją złożyć w odpowiednim czasie i czy Komisja Rewizyjna MiG Buk zdąży się z nią zapoznać. Będziemy informować o dalszych losach tego pomysłu. Plaży jeszcze wprawdzie nie ma i nie wiadomo, czy ostatecznie będzie, jednak w naszym jeziorze czasem pojawiają się osoby, dla których taka kąpiel jest przyjemnością. Taką osobą jest np. pani Ania, która przyjeżdża do Niepruszewa wraz z koleżanką z Opalenicy i jak nam mówi:” nie mamy się czego wstydzić, a lubimy czuć się na luzie. Czasem trafi się jakiś podglądacz, ale po chwili speszony odchodzi”.

Zdjęcie otrzymaliśmy od pani Anny.

 

Petycję znajdziecie: tutaj.

Gminne materiały związane z remontem i planami plaży znajdziecie tutaj

 

2.04.2018- Drodzy czytelnicy, informujemy, że artykuł był wyłącznie żartem primaaprilisowym, jednak przyznamy, że otrzymaliśmy kilka maili w tym temacie :-). Miłego dnia.

 

 

Komentarze: 1

  1. Kasiulek |

    Mam nadzieję, że to tylko słaby żart na Prima Aprilis.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak
Redaktor- Tomasz Giełda

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl