parkowa reklama góra

Powiat poznański Super Powiatem

„Super Powiat” to wyróżnienie jakie otrzymał powiat poznański w ramach ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich. Nasz powiat dobył punkty w 64 z 84 kategorii. To najlepszy wynik ze wszystkich powiatów w kraju – nie ukrywa satysfakcji Jan Grabkowski, starosta poznański.

Wyróżnienie „Super Powiat” w ramach corocznego, ogólnopolskiego Rankingu Związku Powiatów Polskich jest uhonorowaniem samorządów, które prowadzą działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Ranking opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego uczestnictwa wszystkich samorządów gminnych i powiatowych. Jest to jedyna w Polsce inicjatywa, która zarządzana jest przez ekspertów na bieżąco w trybie on-line. Celem tego przedsięwzięcia jest wyłonienie i wyróżnienie najlepszych samorządów w kraju, a także ich promocja oraz integracja mieszkańców i środowisk samorządowych.

–  Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, bo pokazuje że nasza praca zostaje dostrzeżona i dobrze oceniona – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański, choć jak przyznaje, rankingi nie są najważniejsze w codziennej pracy i zarządzaniu samorządem powiatowym.

Powiat poznański znajduje się również w czołówce najlepszych powiatów w Polsce liczących powyżej 120 tys. mieszkańców. W tej klasyfikacji zajął bardzo wysokie, piąte miejsce. Kolejność w rankingu zależy od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. Powiat uzyskał maksymalną liczbę punktów w kategorii „działania promocyjne” oraz „wspieranie działań na rzecz społeczności gospodarki rynkowej”.

Bardzo wysoko oceniono również działania sklasyfikowane w kategoriach: „promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu”, „rozwój społeczeństwa obywatelskiego” jak również „rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania Jednostek Samorządu Terytorialnego”.

Wyniki Rankingu Związku Powiatów Polskich 2017 – powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców:

1. Powiat kartuski i Powiat kielecki – honorowe tytuły Dobry Polski Samorząd 2017
2. Powiat cieszyński
3. Powiat wodzisławski
4. Powiat myślenicki
5. Powiat poznański – wyróżnienie Super Powiat
6. Powiat żywiecki
7. Powiat starogardzki
8. Powiat bielski
9. Powiat wejherowski
10. Powiat chrzanowski.

 

 

 

www.powiat.poznan.pl

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl