Obserwujecie nasze powietrze?

Od kilkunastu dni możemy obserwować poziom zanieczyszczeń powietrza w naszej gminie. Sytuacja nie jest ciekawa, co można sprawdzić na stronie z wynikami. Najgorsze jednak tereny to okolice bukowskiego rynku, gdzie dym widać i czuć, a idąc ulicą odczucia są tragiczne. Coraz więcej miast zaczyna walkę ze spalaczami śmieci, tworzyw i innych trujących odpadów. Miejmy nadzieję, że walka rozpocznie się i u nas. Sposoby są i np. w Grodzisku Wlkp kontroli dokonują urzędnicy urzędu miasta. Warto również zastanowić się, czy wszędzie trzeba jechać samochodem, dlaczego nie można iść pieszo, skorzystać z komunikacji (kolej jako dojazd do Poznania). Niestety, wielu ludzi najchętniej wjechałoby nawet do sklepu swoim pojazdem gdyby mogli. Zadbajmy wspólnie o nasze środowisko dla siebie i dla naszych dzieci.

Gdy widzimy sąsiada spalającego drewno z lakierami i plastiki, porozmawiajmy z nim, niech ma świadomość, że to widzimy, że nie jest to dobre.

Przy okazji informujemy o programie wymiany pieców na niskoemisyjne, o czym piszemy tutaj.

O monitoringu powietrza pisaliśmy tutaj.

Kontrole w Grodzisku Wlkp.- tutaj.

Wyniki z sobotniego poranka:

 

komentarze 3

 1. Kasiulek |

  Biorąc pod uwagę to, że na Dobieżyńskiej nie ma dnia żeby nie było dużego dymu spowodowanego paleniem to jestem zdziwiona, że jesteśmy jedną z lepszych ulic gdzie powietrze jest „dobre”.

 2. kubuk |

  Sądzę że nawet łatwo to wytłumaczyć, gdyż czujnik znajduje się na budynku MGOK przy parku, dlatego z jednej strony mamy drzewa, z drugiej strony mamy bloki, które są zasilane z cieplika, także wynik wcale nie jest niedoprzewidzenia. Aczkolwiek widziałem jednego dnia jak to akurat właśnie ten czujnik wskazywał najgorsze powietrze w buku. Może akurat z innej strony wiał wiatr tego dnia.

 3. wojtek9 |

  Dziś o godzinie 18:00 na ulicy Poznańskiej norma dla PM2.5 przekroczona o 700%.
  Szkoda gadać.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl