aa-sylwiareklamamalanagore-1

Czapki do Afganistanu

Bezinteresowna pomoc drugiej osobie, to nauka człowieczeństwa. To też nauka udzielania pomocy i proszenia o nią. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego z nas. Pomagając bezinteresownie sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy staje się bardziej ludzki, przyjazny. Nie jest bezdusznym miejscem, gdzie rządzi tylko pieniądz. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.

Seniorki „Pogodnej Jesieni”: Pani Kazimiera Łukanowska, Pani Henryka Pajchrowska oraz Pani Danuta Sibilska po raz kolejny postanowiły pomóc potrzebującym robiąc czapki dla dzieci z Afganistanu. Pomaganie potrzebującym z pewnością oznacza czynienie dobra, które prędzej czy później do nas wróci. Jan Paweł II wypowiedział znamienne słowa „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmie z miłością.” Panie „Pogodnej Jesieni” starają się pomagać bezinteresownie, nie licząc na jakąś nagrodę, bo najpiękniejszą nagrodą jest zwykłe „dziękuję”. I taką nagrodę otrzymały od Redemptoris Missio.

 

Alicja Króliczak

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl