Mieszkańcy naszej gminy startowali w Pile

W niedzielę mieszkańcy naszej gminy udali się do Piły, aby wziąć jak co roku udział w Półmaratonie Philips Piła. Była to już 27 edycja tych zawodów, które mają również rangę mistrzostw Polski w półmaratonie. Zawody ukończyło 3654 zawodników, a pierwszy trasę pokonał Hilary Kimaiyo z Kenii, a Mistrzem Polski został Arkadiusz Gardzielewski, który uzyskał czas 1:05:32. Wielu biegaczy sygnalizowało po zawodach nieścisłości w długości trasy i prawdopodobnie przy jej wyznaczaniu nastąpił błąd, bowiem organizator w złym miejscu zrobił nawrót, przez co biegacze musieli pokonać około 500 metrów więcej, a przypomnijmy, że trasa półmaratonu w Pile ma polski i międzynarodowe atesty i powinna mieć równe 21 kilometrów i 97,5 metra.
Nasi uzyskali następujące wyniki:
574. Tomasz Giełda 1:38:13
657. Bartosz Boiński 1:39:26
1197. Tomasz Rogoziński 1:46:18 (19. miejsce wśród Nauczycieli Akademickich)