Biegowo triathlonowy weekend bukowian

Kolejny weekend upłynął bukowskim biegaczom pod znakiem startów w zawodach. Największa ilość osób pojechała do Gniezna, gdzie po raz 40 odbył się półmaraton Lechitów, czyli najstarszy półmaraton w Polsce. Start zawodów zlokalizowany był w Ostrowie Lednickim, na terenie Muzeum Pierwszych Piastów, meta natomiast usytuowana została w okolicy Katedry Gnieźnieńskiej. Organizatorzy w tym roku znacznie zwiększyli limit startujących, bowiem spora ilość osób chciała świętować jubileuszowy bieg. Jako pierwszy trasę długości 21 km i 97,5 metra pokonał Marcin Zagórny z Krosna Odrzańskiego- 1:13:17. Nasi uzyskali następujące wyniki:

Zawody ukończyło 3110 osób.

Do Kościana udał się Tomasz Haj, który wystartował w triathlonie na dystansie 1/4IM (0,9 km pływania / 45 km jazdy rowerem / 10,5 km biegu). Nasz mieszkaniec z wynikiem 2:58:48 zajął 163 miejsce na 212 osób, które ukończyły zawody.

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

zdjęcia:fb/bkb

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak