parkowa reklama góra

Wizyta dzieci z sp w Lusówku w Pogodnej Jesieni

W Domu Dziennym „Pogodna Jesień” 20 marca 2017r. spotkały się dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Kuźnia Talentów” w Lusówku z Seniorami. Dzieci zaprezentowały się w pięknej inscenizacji „Kobiety przez wieki” oraz tańcu. Wręczyły także Seniorom piękne, własnoręcznie wykonane upominki. Seniorzy natomiast wystąpili z wierszem Jana Brzechwy „Kwoka”, do którego wykonali stroje i maski. Ciepłą i wesołą atmosferę podgrzewały wspólne rozmowy i wspomnienia o świętach wielkanocnych oraz wspólnie wykonywane prace świąteczne.
Spotkania pokoleń, to jedna z niecodziennych propozycji wspólnego spędzania czasu skierowana do seniorów, dzieci i młodzieży. Celem tych spotkań jest umożliwienie wspólnego dialogu oraz wzajemne przekazywanie wartości. Pomysł wziął się stąd, że nie każdy senior ma kontakt z własnymi wnukami i nie każde dziecko może cieszyć się bliskością dziadka lub babci. Różnorodne kontakty dzieci z seniorami, to znakomite lekcje na temat starzenia się i starości oraz tolerancji. Współczesna szkoła i przedszkole chcąc poszerzyć doświadczenia dzieci i wspierać je w rozwoju, powinny organizować okazje edukacyjne, podczas których nastąpi zbliżenie tych pokoleń.
Alicja Króliczak

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl