Zobaczcie, jaka będzie „zjeżdżalnia” w Niepruszewie

info

Będzie jednak zjeżdżalnia na plaży w Niepruszewie. Niestety, nie będzie to takie urządzenie, jakie znamy np. z Term Tarnowskich, czy innych aquaparków. Nasza zjeżdżalnia będzie… dmuchana. Kosztem prawie 30 tysięcy będziemy mieli „urządzenie” o wymiarach 5x3x3 metry, a do tego podest po którym będzie się dochodzić do „zjeżdżalni” 1,5×2 metry. Zjeżdżalnia zostanie zamontowana na okres letni na początku lipca. Podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Oświaty padały opinie z ust jednego z radnych, że takie urządzenie jest bezsensowne i jak już- zjeżdżalnia ma być to normalna i funkcjonalna (nawet za kilka lat), to jednak trafiały w próżnię. Widocznie jest duże parcie, żeby zjeżdżalnia koniecznie była. Padały również pytania i propozycje na temat zabezpieczenia dmuchańca na noc. Proponowane opcje były dwie: codzienne składanie, co jest niemożliwe i … wynajęcie ochroniarza, który będzie naszą zjeżdżalnię pilnował w godzinach wieczorno/ nocnych i jest to najbardziej prawdopodobnie rozwiązanie.

Przypomnijmy, że środki na zjeżdżalnię (30 tys złotych) zostały przesunięte w grudniu przez radnych (głosami 9 za, 2 przeciw i 1 wstrzymujący się, 3 radnych było nieobecnych) z projektu  budowy schroniska/ dostosowania bukowskiego przytuliska (w rzeczywistości) w ten sposób, aby spełniało ustawowe wymogi, jakie musi spełniać schronisko. Tak więc, zjeżdżalnia będzie jaka będzie, piesków nasi radni się pozbędą (na szczęście nie wszyscy z nich są za tym, choć w sumie niewiele to dało) a życie będzie toczyć się dalej. Co kolejnego zostanie zlikwidowane?

 

O głosowaniu w sprawie w.w. przesunięcia pisaliśmy między innymi tutaj.

zjezdzalnia dmuchana

komentarzy 19

 1. Stefan |

  No zajebista wręcz. W sam raz pasuje do naszych radnych, którzy stawiają rzeczy materialne nad żywe stworzenia. Teraz nasza plaża będzie niesamowita. Tutaj trzeba przekopać całą tą naszą „władzę” i wybrać najlepiej kogoś, kto nie jest „rodowitym” bukowianinem. Niestety, tylko to może pomóc.

 2. Majki |

  Ta „zjeżdżalnia” to taki symbol panoszenia się naszej „władzy”. Ludzie o zawężonych horyzontach z myśleniem dziadka (nie mylić z naszymi seniorami z PJ, bo ci są super zajebiści). Tam, gdzie urzędas- nigdy nie będzie dobrze.

 3. klara |

  zapraszam na owocowa plaże do zborowa

 4. M.M |

  Brak słów i kolejne kłamstwa w stronę bukowian i nie tyko bukowian.Wstyd.

 5. Młodziak |

  Stefan, akurat z Tobą się nie zgodzę, bo władzę w SWOIM mieście powinni mieć bukowianie, którzy mieszkają tutaj na co dzień, i nie od tygodnia czy roku … Takie osoby najlepiej wiedzą co jest potrzebne w danej chwili. Problemem jest to, że nie ma „świeżych” poglądów…

 6. Raff |

  Czy to nie jest marnowanie publicznych pieniędzy?Może prokuratura powinna się tym zająć?

 7. Stefan |

  @Młodziak mam na myśli ludzi, którzy tu mieszkają kilka/naście lat- spoza układów, takich co już dla ludzi coś zrobili. Ci starzy radni pokazali, że nic nie wymyślą dobrego.

 8. Małgorzata |

  Zjeżdżalnia – dmuchana, nietrwała, czynna 2 m-ce w roku – zastąpiła dobrostan bezdomnych psów z gminy Buk, zabierając im szanse na życie i czekanie na dom w małym, kameralnym, doskonale prowadzonym przytulisku.
  Moje gratulacje!

 9. M |

  30 tys za takie…. „coś”????!!! Czy to żart, przepraszam ?! Żywot tego czegoś… (z racji materiału, z którego jest to zrobione) będzie raczej bardzo krótki… i nawet ochroniarz tu nie pomoże. Gratulacje władze Buku! Brawo!

 10. Darek |

  Ludzie tylko potrafią narzekać cieszmy sie ze sie coś dzieje. Moze za kilka lat doczekamy sie basenu i prawdziwej zjeżdżalni. Pozdrawiam

 11. Adam |

  Basenu? 🙂 tak jak strażacy doczekali się remizy. Wstyd. Byle wybory wygrać i nic poza tym

 12. Halina |

  @Darek- „coś się dzieje”- czyli co? Paranoja to w sumie też coś.

 13. Agniecha |

  Dmuchana zjeżdżalnia działająca 2 miesiące w roku KONTRA Bezdomne zwierzęta, które wymagają opieki cały rok.

  Ciekawie Bukowscy Radni ustalają priorytety, jak widzę. Będąc dzieckiem, czy osobą, która w jakiś sposób korzystałaby z takiej zjeżdżalni, już chyba wolałabym zrobić tam strajk i nie korzystać z niej, albo przez przypadek zjechać w spodniach „w gwoździe” za przeproszeniem.

  No błagam….

 14. Kama |

  Dmuchana zjeżdżalnia za 30 tys zł 🙂 Której będzie trzeba zapewnić ochronę…
  Radni weźcie przestańcie sobie jaja robić z budżetu i z gminy. Lepiej odłóżmy tę kasę i zróbmy kiedyś zjeżdżalnię z prawidziwego zdarzenia. Bo te pieniądze, które wydamy teraz na ochronę wydmuszki to będę pieniądze wyrzucone w błoto a raczej w piasek niepruszewskiej plaży…. To nie jest inwestycja pierwszej potrzeby, bez tego ludzie w Niepruszewie się i tam świetnie bawią. A żeby zrobić cos na prawdę fajnego to trzeba pieniędzy i czasu i może czasami lepiej poczekać i podejść poważnie do tematu a nie się ośmieszać dmuchaną zjeżdżalnią…
  Róbmy porządnie albo wcale. Prosta zasada czasami sprawdza się najlepiej ….

 15. Darek |

  A czy radni pytaja mieszkancow co by chcieli ?

 16. ewa |

  W tym momencie ręce opadają, coś co wymaga ciągłych napraw bo nie jest trwałe może będzie używane 2 miesiące, będzie wymagało stałych kosztów utrzymania tzn opłaty za prąd, trzeba będzie pilować przed wandalami czyli osoba pilnująca, poza sezonem koszty przechowywania jest ważniejsze niż schornisko. Dzieciaki w upale przypala tyłki przy zjeżdzaniu odechce im sie zabawy i będzie stał nieużywany bubel który stanie sie wizytówka bezmyślności radnych. Priorytety cudne…

 17. Stenia |

  Takich bubli jest więcej niestety. Jakoś szaro tu u nas i nudno. Miasto nie dla młodych niestety :-(. Moje wnuki nie chcą tutaj w przyszłości mieszkać.

 18. Ania |

  Mam nadzieję, że ktoś te g**** przebije :)) wstyd mi za te miasto jeszcze bardziej

 19. Kinia |

  Radni powinni zapłacić za to „cudo” ze swojej kasy! Do tego na zmianę pilnować tego bubla w nocy!

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl