





Nielegalne składowanie odpadów przy ul. Niegolewskich

Podczas XV sesji Rady Miasta i Gminy Buk, podano informację, że kontynuowany jest proceder zwożenia sztucznych, zmieszanych odpadów niewiadomego pochodzenia na terenie działki przy ul. Niegolewskich w Wielkiej Wsi.
W tej sprawie Burmistrz zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Wielkopolskim o podejrzeniu popełnienia przestępstwa; powiadomiony został Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. Z kolei Marszałek Województwa Wielkopolskiego prowadzi postępowanie w zakresie ewentualnego wymierzenia opłat podwyższonych za składowanie odpadów w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym.
za.wwwbukgminapl

