Sala Doświadczania Świata w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Buku już działa

Mieszkańcy Buku mogą już korzystać z wielozmysłowej stymulacji w sali doświadczania świata, która znajduje się w przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Buku przy ul. Kpt.W.Wegnera 10. Przestrzeń sali wyposażono w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W Sali Doświadczania Świata odbywają się zajęcia z udziałem dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej, dzieci z przedszkola im. Krasnala Hałabały, uczniowie Szkoły Podstawowej w Buku oraz dzieci uczęszczające do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Buku. Zajęcia mają za zadanie przenieść dziecko w „inny” świat z tysiącem barw, dźwięków i projekcji. Zaprosiliśmy również seniorów z domu dziennego pobytu „Pogodna Jesień”. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w urządzenia umożliwiające stymulację zmysłów za pomocą odpowiednio dobranych bo

dźców goście mogą poczuć się zrelaksowani i odprężeni. Atmosfera ciepła i relaksu zwiększa poczucie akceptacji i zaufania i daje tym samym możliwość swobodnego cieszenia się doznaniami zmysłowymi. Zmysły pobudzane są efektami świetlnymi, delikatnymi wibracjami, dźwiękami, muzyką oraz odpowiednio dobraną aromaterapią.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl