Będzie tunel w Dobieżynie i Szewcach

Czy to koniec czekania po kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut na przejazdach kolejowych na Dobieżyn i Szewce? Może nie od razu, w tym roku, ale do czerwca 2022 roku tunel na Dobieżyn oraz listopada 2022 na Szewce przejazdy powstaną. Jest to efekt działań PKP PK w kierunku modernizacji linii kolejowej Warszawa- Berlin i związana z tym modernizacja przejazdów kolejowych na bezkolizyjne. O ile sprawa na Szewce jest jasna i prosta z tytułu prostej drogi, to w przypadku Dobieżyna jest nieco inaczej. Według przedstawicieli PKP PK konieczne będzie odpowiednie wyprofilowanie drogi na dłuższym odcinku, całkiem możliwe, że od mniej więcej połowy ulicy Dobieżyńskiej. Jak zapowiadają przedstawiciele PKP PK, aby uniknąć większych problemów komunikacyjnych, przejazdy będą przebudowywane jeden po drugim a nie oba na raz. Tak też zostanie zawarta umowa z wykonawcą.

komentarzy 5

 1. Anonim |

  Tunel czy wiadukt bo to wielka różnica

 2. Budowniczy |

  Tylko dlaczego metro z stacji rynek Ratusz, będzie dojeżdżać tylko do Michalina, a nie do lotniska w Szewcach? Skoro będzie kursowało do portu Otusz jeziorko Małe, mogło by też do lotniska.

 3. Budowniczy |

  Z ostatniej chwili!
  Plany budowy zostały wstrzymane przez organizacje ekologiczną „wszystkie gryzonie nasze są”
  Na terenie wskazanym pod wykop znaleziono unikatowe w skali świata gatunki edemiczne. Pierdzioszek wilgotny (gryzoń) i Papierzak leśno-parkinkowy (grzyb)
  Za jedyne 2 miliony 340tysiecy organizacja odstąpi od protestu i zajmie się przenoszeniem w inne miejsce.

 4. Anonim |

  Oj szczera prawda i na rynku w Buku będzie wielkie jezioro połączone z niepruszewskim i będą porty wodne do komunikacji żeglugowej

 5. Bart |

  Buk żąda dostępu do morza!!!

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl