Na rower z powiatem poznańskim

Powiat poznański zaprasza na rower i to dosłownie. W tym celu wydano publikację „Przewodnik niedzielnego rowerzysty”. To nowe wydawnictwo powiatu poznańskiego.

Folder jest źródłem rzetelnej i kompleksowej informacji o tym, jak można aktywnie wypocząć i co w poszczególnych gminach jest warte uwagi

napisał w słowie wstępnym starosta poznański Jan Grabkowski.

Pewnie mało kto wie, że 3 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Roweru. To młode święto, które do kalendarza trafiło dopiero w 2018 roku. Wymyślił je były polski kolarz torowy, a obecnie socjolog na Uniwersytecie w Waszyngtonie, Leszek Sibilski. To właśnie on przekonał do swojego pomysłu Organizację Narodów Zjednoczonych, która święto zatwierdziła. Święto jest młode, ale sam rower ma historię znacznie dłuższą. Za jego wynalazcę uważa się niemieckiego barona Karla von Draisa, który w 1817 roku zbudował tak zwaną Laufmaschine, czyli maszynę do biegania. Od tego czasu rower ewoluował i trafił niemal do każdego domu na świecie…

Bo nie da się ukryć, że od kilku już lat rower przeżywa swój wielki boom. Jeżdżą młodsi, starsi, a nawet seniorzy. I to jest wspaniałe, bo nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że jazda na dwóch kółkach ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko. To właśnie z myślą o tych, liczonych już w setkach tysięcy, miłośnikach roweru powstają coraz to nowe ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. A on jak mało który, nadaje się na rowerowe wycieczki. O tym właśnie piszemy w naszym przewodniku. To z niego dowiecie się, gdzie warto pojechać i co warto zobaczyć.

Nasza propozycja skierowana jest zwłaszcza do tzw. „niedzielnych rowerzystów”, rodzin z dziećmi czy seniorów. Mogą oni skorzystać z piętnastu urokliwych tras, do których łatwo dotrzeć środkami komunikacji publicznej.
czytamy w słowie wstępnym starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. W publikacji każdy opis wycieczki składa się z trzech elementów. Są to: mapa okolic z zaznaczonym przebiegiem trasy wycieczki, tekstowy opis przybliżający główne atrakcje i charakterystyczne punkty na trasie oraz kod QR prowadzący do śladu GPS zapisanego na mapie Google.

Trasy wycieczek zaplanowane zostały w taki sposób, by większość czasu poruszać się po szlakach rowerowych. Są to szlaki tematyczne (np. Cysterski Szlak Rowerowy), regionalne (np. Nadwarciański Szlak Rowerowy), łącznikowe (np. R-1 do R-12 na terenie Puszczy Zielonki) lub lokalne szlaki gminne. Przewodnik jest dostępny na stronie www.powiat.poznan.pl, będzie go też można wygrać w różnego rodzaju konkursach lub też otrzymać podczas imprez z udziałem powiatu. Zapraszamy zatem na szlaki! U nas, w powiecie poznańskim, na pewno każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas! Bo u nas, Światowy Dzień Roweru można obchodzić każdego dnia i o każdej porze roku!

Przewodnik możesz pobrać TUTAJ.

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl