Komunikat po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie koronawirusa

Podajemy komunikat po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

Drodzy Mieszkańcy,
od wielu dni wszyscy obserwujemy sytuację w kraju i za granicą związaną z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2. W chwili obecnej na terenie Miasta i Gminy Buk nie zanotowano żadnego przypadku zarażenia osoby koronawirusem. Niemniej jednak sytuacja stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy.

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem kierowników przychodni lekarskich, dyrektorów placówek oświatowych, urzędu i jednostek organizacyjnych gminy. Informuję, że z dniem 11.03.2020 r. w związku z koniecznością zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-Co-2 zostały zawieszone do odwołania:

– wszelkie zajęcia dodatkowe organizowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Buku;
– funkcjonowanie Biblioteki i Kina Wielkopolanin w Buku oraz filie zamiejscowe biblioteki;
– funkcjonowanie świetlic środowiskowych na terenie gminy;
– działalność Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień”;
– dodatkowe zajęcia w placówkach oświatowych oraz wyjazdy na basen;
– zgromadzenia i imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe.

Ponadto informuję, że dyrektorzy i kierownicy wszystkich instytucji publicznych zostali zobowiązani do zwiększenia reżimu sanitarnego w podległych im placówkach.

Według zaleceń Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w chwili obecnej nie ma wskazań, aby odwołać zajęcia w gminnych placówkach oświatowych. Ewentualne decyzje o zawieszeniu zajęć w szkołach i przedszkolach będą podejmowanie w uzgodnieniu z Inspekcją Sanitarną i Wojewodą Wielkopolskim.

Zwracam się również z apelem do wszystkich mieszkańców i klientów Urzędu Miasta i Gminy o ograniczenie wizyt w Urzędzie i jednostkach podległych. Zachęcam do kontaktów telefonicznych oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wszystkie działania, które już teraz podejmujemy są działaniami prewencyjnymi w celu zminimalizowania możliwości wystąpienia i rozprzestrzeniania się tej choroby na terenie Miasta i Gminy Buk.

Apeluję do Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji i proszę o zachowanie spokoju i rozwagi.

Wszelkie informacje w/w zakresie będziemy przekazywać na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej – buk.gmina.pl oraz profilu facebookowym @MiGBuk

Burmistrz Miasta i Gminy Buk

komentarze 2

  1. Małgorzata M. |

    Co za bezsens. Czy w hali, domu kultury i kinie jest więcejj osób niż w szkole? A co z kościołem? Tam to będzie zaraza

  2. Mich |

    Przecież Episkopat powiedział, ze jest więcej mszy potrzebne, trzeba sie więcej modlić to przejdzie, zaraz będą maski ptaków, a i jakaś czarownica do spalenia na rynku sie znajdzie.
    Ponoć mamy 21 wiek…

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl