Poszukiwany świadek dzisiejszego potrącenia

Uwaga! W dniu dzisiejszym 8 stycznia 2020 na ulicy Dworcowej przy banku PKO około godziny 6:55 nieznany kierowca samochodu osobowego potrącił na przejściu dla pieszych dziewczynę. Tuż po zdarzeniu, pomocy udzielił nieznany mężczyzna, który akurat przechodził, kierowca natomiast odjechał.
Prośba do ewentualnych świadków oraz mężczyzny udzielającego pomocy o kontakt z policją w Buku: 572904428 61 84 130 00.

komentarzy 10

 1. Genek |

  Przecież mamy monitoring w mieście to jaki problem znaleźć sprawce w centrum miasta.

 2. An |

  Widocznie ten „monitoring” to tylko na tablicy istnieje.
  A w Buku kierowcy mają taką manierę jazdy, po ryju przejedzie a przed przejściem się nie zatrzyma!

 3. Xyz |

  Kamera przy banku nie działa? 😀 😀

 4. Kierowca |

  Przejście w tamtym miejscu jest bardzo niewidoczne. W ogóle przejścia dla pieszych na ul. Dworcowej są w bardzo złych miejscach. Pierwsze przy skrzyżowaniu z ul szarych szeregów i parkową jest tak blisko że skrecajac z ul parkowej nie widać pieszych. Kolejne przejścia zasłaniają ogromne drzewa A przy PKO słup informacyjny. Kolejnym nieporozumieniem jest przechodzenie pieszych z polo do pepco-tylko czekać aż stanie się kolejne nieszczęście. Z drugiej strony patrząc piesi chodzą jak „święte krowy”. Pamiętajmy że każdy kierowca jest pieszym, ale nie każdy pieszy jest kierowcą i nie zdają sobie sprawy z tego że czasem naprawdę ich nie widać. Trzeba na siebie uważać, bo nikt na nagrobku nie będzie miał napisane „miała pierwszeństwo na pasach”.

 5. Kierowca |

  Jak można kogoś potrącić i nie zatrzymać się w celu udzielenia pomocy? Ale zgodzę się co do słów, że przejscia są bardzo słabo oświetlone. Jeżdżę codziennie rano i widoczność (szczególnie w przypadku opadów) przejścia i osób oczekujących jest fatalna.

 6. Marcu |

  Pewnie PSZ

 7. Xd |

  Dziadek jakiś…..I jeszcze łapami wymachiwał

 8. J |

  Xd- skąd wiesz ze dziadek i łapami wymachiwal?

 9. redakcja |

  Dzień dobry. Temat przejść był wielokrotnie zgłaszany przez radnego Tomasza Giełda. Radny zebrał również od innych radnych (odpowiedzieli radni W. Dudkiewicz i M. Adamczak) informacje z listą przejść, które trzeba doświetlić i przekazał bodajże na początku zeszłego roku radnym oraz do wiadomości burmistrza. Dodatkowo, napisał interpelację i mówił na posiedzeniach rady. Burmistrz niedawno poinformował, że w 2020 roku temat będzie realizowany. Ponadto, podczas grudniowej sesji, radny Tomasz Plewa złożył również interpelację w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że przejścia zostaną doświetlone już niebawem.
  Pozdrawiamy.
  Redakcja BL.

 10. Her |

  Serio PSZ? Widziałbym człowieku jak się zachowują piesi u nas w powiecie to byś wiedział, że PSZ akurat bardzo na to uważa.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl