„Śpiąca Królewna” dla dużych i małych w kinie Wielkopolanin

W kinie Wielkopolanin w poniedziałek 11 listopada o godzinie 18:00 „Śpiąca Królewna”.

Barokowa bajka baletowa, „Śpiąca Królewna” w adaptacji tancerzy Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu to opowieść tańcem i pantomimą bajki Charlesa Perraulta pod tym samym tytułem.
Libretto zostało oparte o oryginalną bajkę, jednak na potrzeby sceniczne zostało częściowo zmienione i tak uplastycznione, aby wyraźniej pokazać odbiorcy taniec epoki baroku. I tak mamy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV, a także pantomimę w tle z muzyką z tamtego okresu.
Zarówno stroje jak i gesty są typowe dla epoki króla słońce – a zatem bajka poprzez adaptacje artystów opery poznańskiej staje się bardziej tu i teraz w świecie dworu i wszechobecnego ceremoniału i etykiety.
Zarówno role solowe jak i obecność powracającego słońca i księżyca są typowym dla epoki baroku motywem przemijania, które znajdowało swój wyraz w filozofii epoki.
Bajka jest tak skonstruowana, że jej odbiorcą może być zarówno małe dziecko jak i osoba dorosła. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Spektakl ten to wielka uczta dla oka i uszu.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl