parkowa reklama góra

Nie ma kasy, nie ma chętnych

Tak, jak przewidywaliśmy, po patowym głosowaniu na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Buk, gdzie nie wybrano przewodniczącego Komisji Skarg Wniosków i Petycji, na wczorajszym posiedzeniu obecność przewodniczącego rady Piotra Gorońskiego przeważyła o wyborze na przewodniczącą radnej Marceliny Drzymały, co przegłosowano stosunkiem głosów 8:6 (korekta treści w dniu 15.02.2019). Ciekawostką jest, że radna będzie przewodniczyć komisją również w przypadku, gdy wpłynie skarga na działanie burmistrza, a jak wiadomo, wywodzi się ona z komitetu wyborczego Pawła Adama. Czy jest to moralne, pozostawiamy ocenie czytelnikom.
O tej sprawie pisaliśmy tutaj.
Wszystkie komisje przejęte, kasa podzielona i …nagle skończyła się ochota do przewodniczenia w ostatniej komisji, szczególnie jeśli dotyczy to tej, w której nie ma za funkcje żadnych dodatków finansowych. Społeczna Komisja Mieszkaniowa nie jest objęta dodatkami finansowymi za stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, więc i chętnych nagle zabrakło. W momencie ustalania składu podczas zeszłotygodniowego wspólnego posiedzenia gminnych komisji na w.w. stanowiska zgłosili się wzajemnie radni Tomasz Giełda i Wojciech Dudkiewicz i w tym przypadku oporów, a nawet jakiejkolwiek chęci „grupy większościowej” nie było, czyli jak w tytule: „Nie ma kasy, nie ma chętnych”. Skład komisji uzupełniają radni Dariusz Pańczak i Piotr Goroński. Wczoraj skład komisji zatwierdzono podjęciem stosownej uchwały.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl