„Znudzenie radnych”- list od czytelniczki

Jedna z mieszkanek Dobieżyna wysłała do 3 bukowskich redakcji list zawierający swoje przemyślenia na temat działalności radnego na którego głosowała i pozostałych z obecnej Rady Miasta. List oczywiście publikujemy w całości.

Treści listów wypowiedzi użytkowników prosimy nie łączyć ze zdaniem redakcji Bukowskiego Lidera.

„Znudzenie radnych”

Były wybory i co dalej? Czuję się zawiedziona postawą radnego na którego głosowałam wraz z rodziną. Mieszkam w Dobieżynie i ze swoim milczącym radnym porozmawiam jak go spotkam o co ostatnio dość trudno (podobnie zresztą z próbami dodzwonienia się), ale niestety bierna postawa dotyczy większości radnych, którzy jak zaklęci milczą. Super sprawa z tymi transmisjami bo widzimy o co chodzi i jak to wygląda. O ile jestem w stanie zrozumieć fakt, że zwycięski obóz obsadza wszystkie stanowiska swoimi ludźmi jak to w wielkiej polityce, to już lekceważenie wyborców i samego posiedzenia oraz bierność to już nie jest fair. Zastanawiam się, czy część nowych radnych, którzy pamiętali, aby ubiegać się o większe pieniądze co jest dla mnie (zresztą nie tylko dla mnie) skandalem, nie pamiętają po co zostali wybrani? Czy oni nie mają własnego zdania? A może mają jedno. Oglądam i nie wierzę. Część radnych z obu stron zainteresowanych jest działaniem dla dobra gminy i wspólną dyskusją, ale reszta sprawia wrażenie duchem nieobecnych. Irytuje mnie również siedząca tyłem do kamery dziewczyna, która zajmuje pozycje niegodne tego miejsca i szacunku do państwowego godła która ma przed sobą i zwyczajnie jest obradami znudzona.

Drodzy nasi wybrańcy- weźcie się za pracę bo za to wam płacimy. Przypominam wam, że to wy jesteście dla nas, a nie my dla nas. Pamiętajcie o tym przez całą kadencję, a nie tylko podczas wyborów. Ludzie was oglądają i róbcie to, co do was należy. Jesteśmy Polakami i dbajmy o wszystko co polskie.

nadawca do wiadomości redakcji.

Komentarze: 1

  1. obserwator.buk |

    Chciałoby się powiedzieć nic dodać nic ująć. Jednak lokalna polityka ma więcej barw:). Mamy jeszcze naczelnika, który ucieka gdy radni decydują o jego podwyżce. Nie wiem czy się bał pytań na które głupio byłoby cokolwiek odpowiedzieć. Do tego Pan przewodniczący, któremu słabo idzie prowadzenie obrad. Za to ma dużo troski do reki która go karmi. I na koniec najbardziej barwna, a może jeszcze bardziej tajemnicza postać doradcy, doktora a może jednak „spin doktora”, który nie potrafi powiedzieć o sobie kilka słów, za to kilka minut mówi ze jest tak świetny, że nie ma czasu na to na sesji. No i naczelnik, który go broni zamiast wydać służbowe polecenie odpowiedzi na pytanie mieszkańców i radnego, ale jednak jest już późno, a wszyscy tacy zmęczeni. Powstaje pytanie kto tutaj komu służy. Są czasami zadania na rozmowach kwalifikacyjnych, „przedstaw swoje zalety w ciągu 3 minut”. Jakoś to doktorowi nie wyszło. Czekam na ciąg dalszy przedstawienia:) a raczej kpiny z wyborców, za które płacą na swoje własne życzenie. A jest jeszcze dwóch radnych, co „zakłócają” sielankowy nastrój władzy. Mamy coś czego wcześniej nie było, mnóstwo kolorowych „sweet fotek”, z pewnością na koniec kadencji będzie można wydać kilka albumów…za kasę podatników.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl