Wybory samorządowe 2018- jak, gdzie i w jakich godzinach głosować?


Zapoznajcie się proszę z garścią informacji w jaki sposób, gdzie i w jakich godzinach możecie oddać głos w niedzielnych wyborach samorządowych.

Godziny otwarcia lokali: lokale czynne są w godzinach od 7:00 do 21:00.

Kto może głosować?
Uprawnionym do głosowania jest każdy obywatel Polski, a także Unii Europejskiej (nawet jeśli nie przyznano mu polskiego obywatelstwa, ale zamieszkuje na obszarze, wobec którego odbywają się wybory). Wyborca musi mieć stałe miejsce zamieszkania i musi być osobą pełnoletnią w dniu wyborów.

Jak głosować?
Wyborca, aby oddać ważny głos, stawia na specjalnej karcie do głosowania znak „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Obecnie „X” oznacza co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki. Niektóre zasady głosowania w wyborach samorządowych uległy zmianie. Zalegalizowano m.in. wpisy, skreślenia, zamazania dokonywane przez wyborców na kartach do głosowania w obrębie kratek. Dopisanie na niej dodatkowych nazwisk lub innych znaków (w kratce lub poza nią) nie unieważni oddanego głosu.

Gdzie głosujemy?
Mieszkańcy naszej gminy mają przypisane obwody głosowania i właśnie tam udajemy się, aby oddać swój głos. Podział na obwody znajdziecie tutaj.

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl