parkowa reklama góra

Młodzi bohaterowie

Wielokrotnie pisaliśmy o znalezionych bezdomnych zwierzętach i ich dalszych losach, a dziś chcemy napisać o drugiej stronie, czyli o ludziach o dobrych sercach, którzy nie przejdą obojętnie obok leżącego, zmęczonego psa lub kota. Jakiś miesiąc temu pisaliśmy o znalezionych 2 pieskach w Szewcach, a mamy informację, że oba pieski są w dobrych domach. Wiadomo, że działania po znalezieniu przejęły osoby dorosłe, jednak wielkimi bohaterami są młodzi mieszkańcy naszej gminy:
Filip Paluszak ze SP Dakowy Suche
Anna Paluszak ze SP Dakowy Suche
Jagoda Paluszak ze SP Szewce
Marysia Mak ze SP Szewce
Tomek Nowicki z Gimnazjum Buk
Marek Mak z Gimnazjum Buk
Julia Kańduła ze SP Buk

To właśnie oni nie przeszli obok leżących w krzakach porzuconych w Szewcach dwóch psiaków, których stan w opinii lekarza weterynarii był już poważny. Zainteresowali się, powiadomili rodziców i pomoc dla psiaków przyszła. Jeden z nich został od razu adoptowany, a drugi trafił najpierw do bukowskiego schroniska, a po podleczeniu, już do nowego domu. Takie zachowanie świadczy dobrze zarówno o nich samych, jak i o ich rodzicach, którzy w swoich działaniach przekazali im wartości ważne, czyli dobroć, reakcja na krzywdę i los słabszych.

Dziękujemy Wam za to w imieniu swoim własnym, jak i społeczeństwa.

Ciekawostką jest, że Julia ma już na koncie oprócz opisanych psiaków znalezionego w zimny deszczowy wieczór jamniczka oraz kotka, który pojawił się w pobliżu miejsca zamieszkania.

Jesteście wielcy :-).

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl