parkowa reklama góra

Odblaski

Mamy wrzesień, rano już dłużej ciemno, a wieczorem wcześniej, więc warto pomyśleć o używaniu odblasków. Zwykła kamizelka, opaska, czy inny odblaskowy gadżet kosztuje niewiele, a może uratować życie. Pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości 20 metrów. Jeżeli ten sam pieszy używa odblasków, wówczas jest zauważalny już z odległości 150 metrów.

Nowelizacja z dnia 30 sierpnia 2013 r. ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadziła obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku – poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Obowiązek ten nie dotyczy pieszych poruszających się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, po chodniku, czy w strefie zamieszkania, gdzie cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego, który ma tam pierwszeństwo przez pojazdem.

Tak naprawdę, abstrahując od uwarunkowań prawnych, warto wydać kilka złotych i kupić sobie i członkom rodziny odblaski, bowiem mogą naprawdę pomóc.

Film firmy Autostrada Wielkopolska.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl