parkowa reklama góra

Kandydaci na fotel burmistrza oraz na radnych zgłoszeni

W poniedziałek o północy minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 roku. Tak, jak pisaliśmy wcześniej, o fotel burmistrza w gminie Buk będą się ubiegać:
Agnieszka Połencka Bednarek
Andrzej Jankowski
Paweł Adam

Wśród kandydatów do rady miasta są zarówno osoby, które w niej zasiadają lub zasiadali, osoby, które coś robią dla społeczeństwa, ale też i takie (niestety większość), które nigdy nie zrobiły dla bukowian nic, jednak w przypływie „dobrych chęci”, a raczej przedwyborczych obietnic mówią i piszą, że teraz zrobią prawie wszystko. Jest nawet poruszony temat ekologii, z tym, że kandydatka z tym związana popierała sprzedaż gminnej działki nad jeziorem niepruszewskim (wtedy, dzięki między innymi działalności sołtys Niepruszewa, stowarzyszenia Tatarak oraz kilku radnych działania zostały zablokowane) i wiodła czołową rolę w temacie likwidacji bukowskiego przytuliska i żadne racje mieszkańców i obrońców do niej nie docierały.
Kampania wyborcza od prawie miesiąca trwa i powoli się rozkręca. Prezenty, gadżety, a nawet placki wędrują do wyborców i mają skłonić ich do oddania głosu, niedługo zewsząd będą wysypywać się ulotki zarówno rodzimych komitetów, jak i partyjnych, plakaty i banery powodując irytację z powodu zaśmiecania chociażby naszych skrzynek pocztowych, a na końcu wyborcy zdecydują, co wybiorą.
Czekamy na rozpoczęcie kampanii przez kolejnych kandydatów i ich obietnice, bo póki co, wiemy, że nasza gmina będzie krainą ścianek wspinaczkowych, parków linowych, boisk do squasha i wielu innych jeszcze nie obiecanych budowli, tylko chyba ci, co obiecują nie zdają sobie sprawy, że chociażby wspomniane ścianki wspinaczkowe i parki linowe w obiecanej ilości wygenerują konieczność zatrudnienia w rodzimym ośrodku sportu z 5- 6 dodatkowych osób ze stosownymi uprawnieniami. Cóż, papier przyjmie wszystko.

 

Faktem jest, że wiele się zmieni, powyborczy kurz opadnie i siłą rzeczy potrzebna będzie współpraca, bowiem pamiętać należy, że wybrańcy społeczeństwa powinni mu służyć i być dla nich, a jak to powiedział kilka lat temu jeden z byłych już radnych:
„Radny to służba, a nie przywilej”.

Dla ochłody, zapraszamy do obejrzenia dość specyficznych plakatów wyborczych z poprzednich lat.

 

Komentarze: 1

  1. redakcja |

    Z powodu komentarzy niezgodnych z regulaminem, możliwość komentowania została wyłączona.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl