A może na wycieczkę? Lecimy na Łagwy

Dziś zapraszamy Was na wycieczkę na Łagwy. Trasa bardzo prosta- asfaltowo polna. Rozpoczynamy przy domu kultury i udajemy się obwodnicą lub częścią miejską na ulicę Grodziską, gdzie przy dużym domu i hurtowni państwa Koniecznych skręcamy w drogę polną. Na jej końcu, skręcamy łukiem w prawo, a następnie po dotarciu do ulicy Strzeleckiej skręcamy w lewo, a po kolejnych 100 metrach znów w lewo i przed nami cicha i spokojna trasa prowadząca do Łagiew. Pierwszy odcinek to sporo dziur, a później z 1,5 kilometra asfaltu, po czym wpadamy na drogi polne (w okresie zimowym dość nierówne). Po ok 5,5 kilometra docieramy w zasadzie do celu naszej podróży, skąd można udać się w różne kierunki drogami polnymi i asfaltowymi. Gdzieś w połowie drogi i już w samych Łagwach poszczekają na nas pieski, czasem wyskoczą, ale są przyjazne.

Miłej wycieczki :-).

Zapraszamy do przesyłanie swoich tras.

 

komentarze 2

  1. mala rybka |

    Mała uwaga do opisu. Jak dobiegamy do ul. Strzeleckiej to skręcamy w lewo. Fajna trasa do biegania. Na rowerek trochę za krótka. Wiec trochę j wydłużymy. W Łagwach jak dotrzemy do drogi asfaltowej przy figurce Matki Boskiej skręcamy w prawo w stronę Wiktorowa. Na skrzyżowaniu drogi z Łagiew z droga Buk – Niegolewo jedziemy prosto do Wiktorowa do końca asfaltowej drogi i skręcamy w lewo przez drewniany mostek. Jedziemy prosto wzdłuż lasu do pierwszych zabudowań i na krzyżówce skręcamy w lewo. Droga asfaltowa dojedziemy do Niegolewa. Przejeżdżamy krzyżówkę prosto i za ostatnim blokiem po lewej stronie w Niegolewie, a właściwie za ogródkami, można skręci w lewo i prosto najpierw po kocich łbach, a później droga polna dojedziemy do Łagiew i do domu (w okresie letnim droga nie polecana dla amatorów – dość duży piach i ciężko się jedzie). Wiec dłuższa alternatywna trasa. Przez Niegolewo przejeżdżamy prosto i kierujemy się w stronę Rudnik. Droga asfaltowa o małym ruchu. W Rudnikach na wysokości pałacu, który jest po prawej stronie skręcamy w lewo i droga z kostki brukowej do granic Rudnik, a później asfaltowa jedziemy tak jak nas droga prowadzi do Łagiew. Liczac do figury w Łagwach do tej że figury, wybierajc trasę 1 wydłużymy sobie wycieczkę przedstawiona przez redakcję o ok 8,5 km, a trasa alternatywna przez Rudniki o ok 12,5km.
    Miłej wycieczki! Pewnie latem bo pogoda nas już nie rozpieszcza na rower.

  2. redakcja |

    Fakt oczywisty- poprawione. Człowiek wie, ale jakieś myśli nachodzą i palnie głupotę, a trasa od kilku lat pokonywana regularnie 2x w tygodniu w ramach regeneracyjnych porannych przebieżek, trochę dalej za sklepem i po 6 km powrót, bo na pociąg trzeba zdążyć. Czasem w weekend dla odmiany wypad na Rudniki. Teraz, niestety rano tam ciemno i trasa porzucona, a szkoda bo miękko było i spokojnie. Z ciekawostek: zawsze rano spotykałem tam starszego Pana na rowerze (Ok 80 lat), a na powrocie stał pod drzewami i sączył z piersiówki . Ostatni miesiąc już go nie spotykałem. Dzięki za rozwinięcie trasy. Miłego weekendu.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl