Spotkajmy się w Buku, czyli o gminnym transporcie

Zapraszamy na kolejną debatę w ramach akcji społecznej „Spotkajmy się w Powiatowej 17.”, którą organizują Fundacja Barak Kultury i poznańska redakcja „Gazety Wyborczej”, a finansowo wspiera powiat poznański. Tym razem spotkanie odbędzie się 30 sierpnia, o godz. 18.00 w dawnej synagodze przy ul. Mury w Buku. W jego trakcie podyskutujemy o tym, jak sprawnie zorganizować komunikację w gminie.

Od czerwca mieszkańcy Buku mogą dojeżdżać do Poznania Koleją Metropolitalną. Nowoczesne i często kursujące pociągi są doskonałą alternatywą dla samochodu. W Buku nie ma jednak komunikacji gminnej. Czy jest potrzebna, by dowozić mieszkańców gminy na stację kolejową w Buku? Jak sprawić, by dojazd na stację był bardziej komfortowy?

Cykl siedemnastu debat ma przyczynić się do zdiagnozowania wyzwań i wypracowania nowoczesnych rozwiązań zadań, przed którymi stoją gminy powiatu poznańskiego. Akcja “Spotkajmy się w Powiatowej 17.”, to próba zwrócenia uwagi na procesy, jakie zachodzą w miastach powiatu, a przede wszystkim to chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, by stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia dla swoich mieszkańców. Akcję „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” można śledzić na łamach poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej” lub na jej stronie internetowej.

Warto dodać, że z inicjatywy radnych Tomasza Giełdy i Tomasza Plewy w zeszłym roku odbył się ankieta na ten temat, a jej wyniki znajdziecie tutaj.

www.powiat.poznan.pl

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl