„Prędkość- zero tolerancji”- podsumowanie weekendu

Zapowiadaliśmy kolejny weekend akcji „Prędkość- zero tolerancji”, która odbywała się w minioną niedzielę, więc czas na jej podsumowanie.

W ramach akcji, która odbywała się na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

Podsumowując wyniki akcji, na terenie działania Komendy Miejskiej w Poznaniu, skontrolowano 42 pojazdy oraz zbadali trzeźwość kierujących.

Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 20 mandatów karnych, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Statystyki pokazują, że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

 

 

 

 

Policja Wielkopolska

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl