Droga do niepodległości – szkolny konkurs piosenki patriotycznej w Dobieżynie.

15 maja w szkole w Dobieżynie odbył się szkolny konkurs piosenki patriotycznej. Jest to kolejny etap projektu, który nazwaliśmy „Droga do niepodległości”. Celem konkursu była popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej .
W konkursie wystąpili zarówno soliści jak i zespoły wokalne. Kryteria oceny obejmowały: dobór repertuaru, czystość intonacyjną, znajomość tekstu pieśni lub piosenki, ogólny wyraz artystyczny oraz estetyczny i odpowiedni strój. Jury po obradach wybrało 3 utwory. W kategorii klas I-III wyróżniona została klasa II z piosenką pt.: „Piosenka patriotyczna”, w kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Natalia Nowak i Julia Beszterda z kl. IV z piosenką „Hej sokoły” oraz uczennice klasy VII z piosenką „Kocham wolność”. Dodatkowym atutem wykonania piosenki przez Natalię i Julię był akompaniament wykonany na gitarze przez Natalię. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami oraz dyplomami. O kolejnych etapach projektu poinformujemy już wkrótce.
Za udział w konkursie dziękują organizatorki:

Ewa Wysocka
Karolina Szajstek
Katarzyna Nagórska-Kubiak

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl