Aż 36 mieszkańców naszej gminy na 11 Poznań Półmaratonie. Mieszkańcy gminy Buk w rozjazdach

Biegowy sezon startowy rozpoczął się na dobre, a miniony weekend był mocnym początkiem jego startu. Mieszkańcy naszej gminy startowali w największych krajowych imprezach biegowych. W zmaganiach na biegowych trasach nie pomagała upalna pogoda. Oto przegląd startów naszych mieszkańców:

11. PKO Poznań Półmaraton- zwycięzcą 11 edycji poznańskiego półmaratonu został Polak Szymon Kulka, który trasę 21 km i 97,5 m pokonał w czasie 1:04:33, a bieg ukończyło prawie 11 tysięcy osób, w tym aż 36 naszych. Oto ich wyniki:
10893. Anna Wyzuj- 2:50:32

4 Gdańsk Maraton- to impreza dość nowa, bowiem w tym roku zorganizowano jego 4 edycję. Trasa długości 42 km i 195 m prowadzi przez najciekawsze gdańskie turystyczne atrakcje. Zwycięzcą maratonu został Polak Rafał Czarniecki, który uzyskał rezultat 2:23:36. Buk reprezentowali po raz drugi z rzędu rodzinnie Tomasz Giełda oraz Maja Giełda (biegi młodzieżowe) oraz po raz pierwszy w tych zawodach wystartował Waldemar Łakomy. Wyniki naszych:
maraton:
375. Tomasz Giełda- 3:35:34
933. Waldemar Łakomy- 4:12:36

bieg młodzieżowy 14/ 15 lat:
Maja Giełda- miejsce 7.

Maraton ukończyło 1701 osób.

DOZ Maraton Łódź- to impreza o której organizatorzy mówią „najbardziej muzyczny bieg w Polsce”. Opinia podparta jest spora ilością zespołów muzycznych, które przygrywają zawodnikom na trasie. W ramach maratonu, zawodnicy mogą pobiec również dystans półmaratoński. Dystans maratoński jako pierwszy pokonał Etiopczyk BEKELE Tarekegn Zewdu, który uzyskał czas 2:19:38, natomiast półmaratoński również Etiopczyk MESFIN Hunegnaw. Gminę Buk reprezentował mieszkaniec Szewc Dawid Mądroszyk, który z czasem 1:38:40 zajął 125 miejsce.

W najbliższy weekend kolejne duże zawody biegowe w kraju, w tym między innymi 17 Cracovia Maraton, 6. ORLEN Warsaw Marathon i Olęderski Festiwal Biegowy koło Nowego Tomyśla.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak