parkowa reklama góra

Butny Ryś Ośrodek ZHP Buk

Jak co roku w lutym z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbyła się Gra Miejska „Butny Ryś”. Gra organizowana jest na cześć zmarłego 20 lutego 1944 roku w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen phm. Tadeusza Wojtczaka. Harcerze i harcerki startowali z bukowskiej harcówki mierząc się z nietypowym zadaniem. Wyjątkowo to oni musieli stworzyć własnoręcznie mapę i nanieść na nią najważniejsze punkty naszego miasta. Wszystkie patrole spisały się na medal i pojawiły o godzinie 11.00 gotowe na II Turniej Strzelecki Ośrodka ZHP Buk, po czym wspólnie z zuchami wyruszyli do Poznania na uroczysty apel  upamiętniający 74. rocznicę śmierci w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen pierwszego Naczelnika „Szarych Szeregów”, harcmistrza Floriana Marciniaka oraz grupy 23 wielkopolskich instruktorów harcerskich . Zuchy również miały pracowity dzień i zmierzyły się z zadaniami z propozycji #IMPACT Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek oraz związanymi z Dniem Myśli Braterskiej  który był 22 lutego, w dzień urodzin założyciela naszego ruchu sir Roberta Baden-Powella i jego żony – Lady Olave, naczelnej skautki świata. Na zakończenie wszystkich czekał pyszny poczęstunek.
Harcerze i zuchy wracali do swoich domów zadowoleni i zmęczeni, ale gotowi na kolejne wyzwania jakie czekają ich w tym roku harcerskim.
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
Pwd. Arkadiusz Bartkowiak

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl