parkowa reklama góra

Bukowscy radni przyjęli uchwałę „Bukowskie Świadczenie Żłobkowe”

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Buk radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę, której celem jest wsparcie rodzin posiadających dzieci w wieku żłobkowym i umożliwienie powrotu do pracy zawodowej. Uchwała zakłada, że dofinansowanie otrzymają wyłącznie rodziny mieszkające na terenie naszej gminy i płacące podatki zgodnie ze wskazaniem miejsca zamieszkania w gminie Buk, a wysokość świadczenia wyniesie:
– 300 PLN w przypadku podpisania umowy z niepubliczną placówką żłobkową,
– 200 PLN w przypadku podpisania umowy z tzw. klubem dziecięcym.
Konieczne jest również podpisanie umowy z odpowiednią placówką.

Przypomnijmy, że poprzedni projekt zakładał dofinansowanie rodzin, których dzieci uczęszczają do jedynego żłobka w Buku bez podziału na mieszkańców naszej gminy i gmin innych z czym nie zgadzała się część radnych.
Gratuluję radnemu Tomaszowi Giełda siły przebicia, bowiem udało mu się przekonać burmistrza i radnych do swoich racji”- mówił radny Tomasz Plewa. W odpowiedzi radny Giełda powiedział „Dziękuję za gratulacje, jednak należą się one większej ilości radnych, w tym również Panu Tomaszowi Plewie, który miał spory wkład w powstanie przedmiotowej uchwały. To nasz wspólny sukces”.

Stosowne ogłoszenia pojawią się na stronie Miasta i Gminy Buk.

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl