aa-sylwiareklamamalanagore-1

Mieszkaniec Szewc ukarany po raz drugi za spalanie odpadów

Około miesiąc temu pisaliśmy o kontrolach spalania odpadów w domowych piecach i kilku karach z tym związanych. Okazuje się, że kontrole nadal wyrywkowo trwają, bowiem mieszkaniec Szewc, poprzednio już ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, również i tym razem został ukarany mandatem w tej samej wysokości wraz zapowiedzią, że kolejna taka sprawa na mandacie się nie skończy. Od ponad 2 tygodni mamy w naszej gminie zainstalowane czujniki monitorujące jakość powietrza, których wyniki są wręcz przerażające. Momentami dopuszczalny poziom pyłów jest przekroczony nawet o 1000 (tysiąc) procent. Tylko my, sami mieszkańcy możemy temu zaradzić. Nie palmy odpadów, lakierów, gumy, zwracajmy uwagę naszym znajomym, sąsiadom. Zaoszczędzone kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych jest niczym w porównaniu do zdrowia naszego i naszych bliskich.

Inna sytuacja, mamy w Buku 2 kluby fitness/ siłownie i czy wszyscy jeżdżący tam samochodami muszą to robić, przecież wielu z ćwiczących mieszka w odległości 5- 10 minut spaceru od miejsca docelowego. Czy tak trudno jest dojść, dojechać rowerem? Podobnie jest ze sklepami pod które podjeżdża sporo kopcących samochodów, to też trudno iść pieszo mieszkając w pobliżu? O odwożeniu dzieci do szkół nawet z najbliższych placówkom miejsc też warto pomyśleć. Niestety, bez zmiany pewnych zachowań i nawyków będziemy sami sobie robić krzywdę. Cieszy troszkę fakt, że coraz więcej osób zauważa problem i o tym mówi, a to miejmy nadzieję droga do polepszenia sytuacji.

Sprawdź jakość powietrza- tutaj.

Komentarze: 1

  1. MATT |

    Komentarz został usunięty jako niezgodny z tematem (punkt 4 dotyczący komentarzy). Komentarze nie związane z tematem proszę pisać w wolnym temacie. Redakcja.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl