parkowa reklama góra

Śpiewaj jak Ewelina!

W 1977 roku w Opolu na Festiwalu Polskiej Piosenki aktor Jerzy Stuhr zaśpiewał utwór autorstwa Jonasza Kofty. Słowa: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi” są znane i starszemu, i młodszemu pokoleniu. O tym, że bukowianki śpiewają doskonale, mogli przekonać się uczestnicy Małego Festiwalu Piosenki, który odbył się 15 listopada w Luboniu.
Kornelia Hausa, Ewelina Króliczak i Adrianna Włodarczyk, uczennice Gimnazjum im. płk. Kazimierza Zenktelera w Buku zaprezentowały swoje umiejętności, wykonując następujące piosenki: „Zakochani są wśród nas”, „Dla Ciebie jestem sobą”, „Miasto”.
Jurorzy docenili talent artystyczny Eweliny Króliczak, przyznając jej drugie miejsce i nagrodę rzeczową. Wokalistka urzekła swoim śpiewem i osobowością sceniczną przewodniczącego jury, Michała Kosińskiego, który oficjalnie zaprosił gimnazjalistkę do gościnnego występu podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu w 2018 roku.
Ewelina jest mieszkanką Dobieżyna, wnuczką Stanisława Króliczaka, założyciela Zespołu Pieśni i Tańca Złote Kłosy oraz kapeli podwórkowej Junki z Buku, córką Pawła Króliczaka, akustyka, który uświetnia bukowskie uroczystości. Dzięki staraniom całej rodziny dziewczyna od najmłodszych lat uczy się tańczyć, grać na instrumencie i śpiewać pod czujnym okiem i uchem nauczyciela, pana Dariusza Starosty.
Dzięki swojej wytrwałości i sumienności Ewelina może pochwalić się licznymi sukcesami. Przez siedem lat doskonaliła umiejętności w grze na pianinie, co przyczyniło się do zajęcia 1., 2. i 3. miejsca w Poznańskich Konkursach Instrumentalistów Solistów organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu (lata 2011-2015).
Cztery lata nauki śpiewu w Studiu Piosenki przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku wydały następujące plony:

– 3 miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej „50 MIL” w Poznaniu w 2014 roku,

– Srebrny Dyplom w I Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu w 2016 roku,

– 2 miejsce w XVI Festiwalu piosenki „Śpiewać może każdy” w Sławie w 2016 roku,

– Złoty Dyplom w II Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu w 2017 roku,

– 3 miejsce w 22. Festiwalu Piosenki „Wesołe Nutki” w Garbach- 26.03.2017 roku,

– 2 miejsce w Konkursie Piosenki Wszelakiej „POGOrzela-lajf” w Pogorzeli- 17.03.2017 roku ( nagroda szczególna- wyjazd do Brukseli),

– 3 miejsce w konkursie piosenki „Piosenka dla Każdego” w Luboniu- 24.03.2017 roku

– 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka na dobre i na złe” w Szczecinie- 14-15 października 2017 roku.

 

Jesteśmy dumni z Eweliny. Cieszymy się, że dzięki niej nasze miasto znane jest w całej Polsce. Mamy nadzieję, że w jej ślady pójdą uczniowie i uczennice gimnazjum i szkoły podstawowej w Buku.

            Ewelino, powodzenia na kolejnych konkursach i festiwalach!

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl