Mieszkańcy naszej gminy na 18 Poznań Maraton

W niedzielę po ulicach Poznania biegali maratończycy, którzy brali udział w 18 maratonie poznańskim. Wszystko zaczęło się nieciekawie, bowiem start został opóźniony o 45 minut z powodu częściowego braku i niewłaściwego zabezpieczenia niektórych części trasy i dopiero po uzupełnieniu niedociągnięć, policja zgodziła się na start. Niestety, pogoda również nie sprzyjała startującym, bowiem było parno i ciepło. Zawody ukończyło 6355 osób, prawie 200 nie dotarło do mety, w tym, niestety jeden z biegaczy, który ok 2,5 kilometra przed metą zasłabł i upadając uderzył głową krawężnik w wyniku czego zmarł.
Dopisali oczywiście kibice i wolontariusze. Trasę długości 42 km i 197 metrów jako pierwszy pokonał Ukrainiec IUKHYMCHUK MYKOLA, który uzyskał czas 2:14:30. Co ciekawe, ten sam zawodnik zwyciężył w tegorocznym Bukowskim Biegu Mieszka oraz w kilkunastu biegach na terenie kraju. Pech dopadł również naszego Mariana Szymańskiego, który przez 2/3 biegu miał problemy z butami.