Kolejny startowy weekend mieszkańców naszej gminy

Sezon biegowy w pełni i w miniony weekend kolejne starty naszych mieszkańców. Do Rakoniewic na 7 już bieg 10 Drzymały udało się aż 23 naszych mieszkańców, aby pokonać atestowaną 10 kilometrową trasę ulicami miasta. Warto dodać, że te zawody dzierżą niekwestionowany rekord Polski w szybkości zapisów, który pobito po raz kolejny w tym roku. Limit 1000 miejsc startowych wyczerpał się w ciągu 6,5 minuty od momentu rozpoczęcia zapisów. Bieg w Rakoniewicach ma wyśmienitą opinię wśród uczestników, a w jego organizacji biorą udział miejscowe władze i jednostki samorządowe. Pierwszy linię mety przekroczył Ukrainiec MYSIIATCHENKO Dmytro z czasem 31:13. Nasi mieszkańcy uzyskali następujące wyniki:

1329. Damian Badziński 01:11:11

Również w niedzielę, ale w Szmotułach odbył się 7 Szamotuły Półmaraton. Bieg w Szamotułach szczyci się bardzo szybka trasą w związku z czym pada tam wiele rekordów życiowych. Pierwszy trasę długości 21 km 97,5m pokonał Ukrainiec Mykola Gorbuszko, który osiągnął czas 01:08:29. Z naszych mieszkańców wystartował Bartosz Boiński, który z czasem 1:48:37 zajął 470 miejsce.

Kolejne niedzielne zawody to V Bieg „Piotr i Paweł”, który odbył się w Poznaniu. 10 kilometrową trasę jako pierwszy pokonał Szymon Belgrau, który minął linie maty z czasem 33:26. Z naszych mieszkańców startował Tomasz Fliegner, który osiągając czas 48:20 zajął 170 miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Sezon startowy jeszcze trwa i już za tydzień kilku naszych mieszkańców startuje w drugim z największych krajowych maratonów, czyli 18. Poznań Maraton. Wśród startujących są również debiutanci na dystansie maratońskim i to właśnie im najbardziej życzymy powodzenia i radości z pokonywania królewskiego dystansu.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak