Deszczowy IV Otuski Bieg Przełajowy odbył się w sobotę

W sobotę 23 września w Otuszu odbył się IV Otuski Bieg Przełajowy. Organizatorzy i uczestnicy mieli szczęście przez 3 edycje zawodów, jednak 4 zapisze się jako zimna i deszczowa. Najpierw na trasę biegów dziecięcych i młodzieżowych wybiegli najmłodsi uczestnicy, którzy w zależności od wieku pokonywali dystans 200, 400 i 1200 metrów, otrzymując na mecie pamiątkowy medal. Po nich, o godzinie 15:45 na trasę wyruszyli amatorzy nordic walking, a następnie punktualnie o godzinie 16 na 7 kilometrową przełajową trasę wybiegli dorośli uczestnicy zawodów. Najszybszy na mecie był Mateusz Agaciak z Poznania, który uzyskał czas 25:19. Każdy z uczestników kończący bieg otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi open, w kategoriach wiekowych i klasyfikacji Bukowskiego Klubu Biegacza puchary.

Po uroczystości wręczenia trofeów odbyło się losowanie różnych ciekawych nagród oraz wspólne ognisko, które organizatorzy z wielkim trudem w deszczu w końcu rozpalili.

Wielkie podziękowania dla wolontariuszek z bukowskiego gimnazjum, które w deszczu i kałużach wykonywały przydzielone im zadania, a także dla Piekarni Bukowskiej Wojciech Szczęsny za drożdżówki dla zawodników.

Warto dodać, że tegoroczna edycja przyniosła rekord trasy oraz rekord frekwencji, bowiem w biegu głównym wystartowało 106 osób dorosłych i 55 dzieci, które mimo deszczowej pogody nie poddały się.

Bieg na facebooku tutaj.

Wyniki:

OPEN

NW

DZIECI

Organizatorzy imprezy:
Bukowski Klub Biegacza, Sołectwo Otusz, przy pomocy UKS SKRA Wielkopolska.

Zdjęcia- puchary

Zdjęcia- dzieci

 

Zdjęcia: Piotr Rusin

Komentarze: 1

  1. Kasiulek |

    Pomimo pogody było rewelacyjnie!

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl