Bukowianie rozjechali się po Europie

W miniony weekend bukowscy biegacze startowali w kraju i w Europie. Zagraniczny wyjazd na półmaraton zaliczył Henryk Rogoziński, który pojechał do Budapesztu na 32nd Wizz Air Budapest Half Marathon. Z czasem 2:23:41 zajął 4560 miejsce na 8332 osoby, które ukończyły zawody na dystansie 21 km i 97,5m.

Wrocław odwiedzili Tomasz Giełda i Piotr Masztalerz, którzy wystartowali w 35. PKO Wrocław Maraton. Trasę długości 42 km 197 m pokonało 4630. Nasi mieszkańcy uzyskali następujące wyniki:

Tomasz Giełda- 3:35:29 m856
Piotr Masztalerz- 4:40:25 m3717

Od 8 już lat w Krynicy przy okazji forum ekonomicznego organizowane są zawody biegowe. Tegoroczny 8. PKO Festiwal Biegowy to kilkanaście biegów na różnych dystansach. Reprezentował nas tam Waldemar Łakomy, który wystartował w sobotę na dystansie 10 kilometrów w biegu Życiowa Dziesiątka im. Tadeusza Mazowieckiego zajmując 342 miejsce (na 1390 osób) z czasem 46:27, natomiast w niedzielę na dystansie półmaratońskim z czasem 1:52:39 zajął 136 miejsce na 455 osób, które ukończyły zawody. Bieg 10 kilometrowy jest specyficzny, bowiem rozgrywany był na szybkiej trasie prowadzącej w dół z Krynicy Zdroju do Muszyny.

Teraz wielkopolskie zawody biegowe i 2. Półmaraton Szpot Swarzędz (21 km i 97,5m), gdzie wystartował Remigiusz Cypel, który z czasem 1:54:16 zajął 665 miejsce na 1109 osób, które ukończyły zawody.

W Jarocinie w biegu 10 kilometrowym III RockRun Jarocin wystartował Tomasz Fliegner, który z czasem 39.22 zajął 9 open (na 190 zawodników) i 3 miejsce w kategorii M20.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia i sukcesów. Startowa jesień potrwa do końca listopada, a przed naszymi biegaczami jeszcze wiele startów między innymi w Gnieźnie, Zbąszyniu i Kościanie- półmaratony oraz Poznaniu i Warszawie- maratony.

zdjęcia własne i fb: Bukowski Klub Biegacza.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak