parkowa reklama góra

Ukraińcy zdominowali II Bukowski Bieg Mieszka I

W niedzielę na ulicach Buku odbyła się 2 edycja zawodów II Bukowski Bieg Mieszka I. Trasa długości 10 kilometrów wiodła ulicami miasta. Sama trasa nie była ciężka, jednak startującym przeszkadzała wysoka wilgotność powietrza i duchota. Tym większe brawa dla strażaków za kurtynę wodną, która powstała w miejscu 3 i 8 kilometra. Pojawili się również kibice, w tym punkt dzieci z przedszkola Hałabały (grupa Niedźwiadki) ze swoimi rodzicami, panią nauczycielką i członkami Bukowskiego Klubu Morsa i Bukowskiego Klubu Biegacza. Po skończonych zawodach, dzieci zostały zaproszone na lody przez restauracje Parkowa w Buku. Drugi punkt kibicowania znajdował się na ulicy Mickiewicza. Całe podium OPEN zajęli zawodnicy z Ukrainy, co przewidywaliśmy (o obniżenie nagród finansowych własnie z tego powodu apelował jeden z radnych, co zrobiono w pewnym stopniu). Zwyciężył Mykola Iukhymchuk (Achilles Leszno) z czasem 29,51, przed Pawłem Olijnyk (Ice Mat Team Chernigin) – 32,16 i Dmytro Musiiatchenko (Achilles Leszno) – 32,17. Czwarta lokatę zajął Karol Kazikowski z Poznania – 33,44. Piąta na mecie była najszybsza kobieta Monika Stefanowicz (Grunwald Poznań) – 34,34. Z mieszkańców gminy Buk najszybszy był Adam Drzymała z Wiktorowa, który zajął ósme miejsce z czasem 36,36. W kategorii wózków zwyciężył Mariusz Adamczak z Opalenicy przed Robertem Malewiczem z Olsztyna.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Pełne wyniki tutaj.

komentarze 2

  1. MATT |

    Pieprzona dyskryminacja, jakie obniżanie nagród, co za …. to wymyślił.

  2. Kasiulek |

    Wszędzie będzie dyskryminacja. Jednakże uważam osobiście, ze jest to nie do końca sprawiedliwe. Może lepiej pomyśleć o kategoriach dla Obywateli Polski i faktycznie mieć kilka kategorii + kategoria ogólna dla Obcokrajowcow..
    Pozdrawiam !

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl