parkowa reklama góra

Niezwykłe wydarzenie, wielkie emocje, super zabawa. Pokonujemy wspólnie dystans maratonu

W środę 17 maja 2017 roku w przedszkolu w Dobieżynie odbył się III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Akcja propagowana jest przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” na terenie całej Polski. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej, a jego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz rozpowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
Przedszkolaki od rana z niecierpliwością czekały na maraton. Słońce tego dnia świeciło dla nas wyjątkowo radośnie i ciepło. Jak przystało na prawdziwych sportowców, każdy miał odpowiedni strój. Uczestnicy wylosowali numery startowe i udali się na boisko, gdzie została przeprowadzona rozgrzewka. Wszystko przebiegło w rytm motywującej piosenki:
„Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde,
sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne.
Sprintem do maratonu po zdrowie na mecie,
Sprintem do maratonu wygrać je możecie”.

Następnie „Zeberki” i „Żyrafki” ustawiły się na linii startu. Miały do pokonania 60 metrów. Wszyscy pokonali wyznaczony dystans, każdy był zwycięzcą i dołączył do grupy małych maratończyków. Na mecie czekały na dzieci soczyste jabłuszka, a potem medale i dyplomy, które każdemu przedszkolakowi wręczyła Pani Dyrektor.
Bawiliśmy się świetnie. Do III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków nasza placówka dodała 3000 metrów.

K.Sz.

 

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl