Rozbiegani mieszkańcy naszej gminy

Biegowy sezon startowy w pełni, zatem prezentujemy wyniki gminnych biegaczy na zawodach z ostatnich 2 tygodni.

Weekend 1/2 kwietnia 2017.

W sobotę w Poznaniu na terenie ogrodu botanicznego odbył się bieg na dystansie 5 kilometrów Botaniczna Piątka. Wystartowało w niej 8 mieszkańców i zawodników reprezentujących gminę Buk. Oto ich wyniki:

7. Przemysław Woźny 19:32 (2 miejsce w kategorii wiekowej)

37. Jakub Szczęsny 22:48

77. Krystian Króliczak 25:02

81. Mirosława Sznycer 25:17 (1 miejsce w kategorii wiekowej)

108. Damian Badziński 26:41

113. Anna Błaszczyk 27:12

139. Łukasz Kasperski 28:39

161. Dorota Piątek 29:48

W niedzielę natomiast nasi wybrali się do Berlina na 37. Berliner Halbmarathon, jeden z największych półmaratonów (21km 97,5m) na świecie i drugi po Paryżu w Europie. Tegoroczną edycję ukończyło ponad 25.000 zawodników w tym około 500 Polaków i 5 naszych klubowiczów. Zawody wygrał Kenijczyk Gilbert Masai z czasem 59:57!

Wyniki naszych zawodników:

2011. Marian Szymański 1:34:51
5211. Roman Szymański 1:45:35
5559. Tomasz Rogoziński 1:46:20
10144. Jakub Tonder 1:56:13
21318. Adam Buchert 2:22:30

Również w niedzielę 2 kwietnia nasi mieszkańcy pojechali na Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. To impreza z wieloletnią tradycją o doskonałej renomie wśród biegaczy. Bieg główny odbywa się na dystansie 15 km, ale wielkim wydarzeniem są tam również perfekcyjnie zorganizowane biegi dziecięce i młodzieżowe rozgrywane na kilku dystansach. W biegu głównym wystartował Tomasz Giełda, który z czasem 1:06:37 zajął 88 miejsce wśród 472 zawodników. Natomiast w biegu na 2 km wystartowała Maja Giełda, która zajęła 166 miejsce w gronie 266 osób.

Jeszcze kolejne zawody w tym dniu. IV ICE Półmaraton w Ostrowie Wlkp., który jest drugim spośród tegorocznych biegów zaliczanych do GP Wielkopolski w półmaratonie. W zawodach wystartowali z naszych:

142. Tomasz Fliegner 1:40:28

454. Remigiusz Cypel 2:03:10.

Na zakończenie biegowego weekendu w niedzielę wieczorem mieliśmy swoich reprezentantów w innym wydarzeniu. Odbył się Świadomy Bieg Na Niebiesko organizowany przez gRUNwald Team Poznań. Bieg odbył się z okazji Światowego Dnia Autyzmu by z tej okazji szerzyć zrozumienie i tolerancję dla osób dotkniętych autyzmem. Nie zabrakło również naszych klubowiczów, którzy włączyli się do tej szczytnej akcji. Klasyfikacja nie była prowadzona.

Weekend 8/9 kwietnia 2017.

W sobotę w Gnieźnie odbył się XV Bieg Europejski na dystansie 10 kilometrów. Warto zauważyć tutaj kolejne miejsce podiumowe Mirosławy Sznycer, która w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce. Oto wyniki naszych mieszkańców:

176. Marian Szymański 41:28

380. Adrian Badziński 45:06

612. Mirosława Sznycer 48:32 (RŻ)

863. Damian Badziński 52:17

W niedzielę natomiast nasi biegali w Poznaniu i Gdańsku. Wokół jeziora maltańskiego na dystansie 5 kilometrów wystartowali w biegu Ekonomiczna Piątka:

85. Tomasz Fliegner 20:00
186. Ada Szajdak 22:41

W sobotę i niedzielę mieliśmy swoich reprezentantów w Gdańsku, gdzie odbywał się 3 Gdańsk Maraton. W sobotę w biegu młodzika na dystansie 900 metrów wystartowała Maja Giełda, która z czasem 4:11 zajęła 43 miejsce. W niedzielę natomiast, na królewskim dystansie (42km 195m) razem z prawie 2,5 tysiącem zawodników wystartował Tomasz Giełda. Trasa poprowadzona była najciekawszymi miejscami Gdańska, w tym stadion Stadion Energa Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, gdzie zawodnicy biegli dosłownie przez budynek, historyczną bramę gdańskiej stoczni, starówkę i koło Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Nasz reprezentant z czasem 3:32:22 zajął 553 miejsce, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy na dystansie maratońskim.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do aktywności.

Zdjęcia własne, BKB i T. Szwajkowski (FB), zibiostrow.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak