Udane zawody w Niepruszewie. Tłumy na plaży jak latem. Obejrzyjcie relacje tv:-).

15219656_1512215908794856_6697993561864550374_n

W niedzielny poranek w wodach Jeziora Niepruszewskiego odbyła się 3 edycja zawodów pływackich morsów. Zawody pod nazwą III Mikołajkowe Mistrzostwa Gminy Buk W PŁYWANIU MORSÓW SAPOR 2016, których organizatorem był Bukowski Klub Morsa przyciągnęły 56 osób (44 mężczyzn i 12 kobiet), dla których kąpiel w zimnej wodzie jest przyjemnością. Na plaży była również spora liczba kibiców, którzy dopingowali pływaków. Zawodnicy startowali we wcześniej ustalonych trójkach, a do pokonania mieli dystans 50 metrów. Zwyciężył z czasem 30:53 zawodnik klubu STOWARZYSZENIE
WIELKOPOLSKI KLUB PŁYWANIA ZIMOWEGO MINUS Damian Jerszyński , natomiast wśród kobiet najlepsza była inna zawodniczka tego samego klubu Aneta Maduzia. Najszybszy z reprezentantów Bukowskiego Klubu Morsa był mieszkaniec Niepruszewa Łukasz Żybura. Pierwsze trójki open, kobiet i mężczyzn otrzymali statuetki, a każdy z zawodników pamiątkowy medal specjalnie zaprojektowany na zawody. Tradycyjnie wyróżniono również najstarszego i najmłodszego uczestnika. Najstarszym był Jan Krauze (m. in. chórzysta naszego świetnego chóru Amici Canti), natomiast najmłodsza- Lidia Piotrowska (uczennica 6 klasy bukowskiej szkoły podstawowej i zawodniczka Bukowii Buk). Każdy z uczestników otrzymał w pakiecie startowym ufundowane przez sponsora tytularnego firmę SAPOR:  ręcznik kąpielowy i koszulkę z logo zawodów, a kobiety dodatkowo kubki. Zawodnicy zamieszkali w niedalekiej odległości od Buku, otrzymali wejściówki do nowego bukowskiego klubu fitness Body Art Strefa Zmian. Również wśród tej grupy rozlosowano 5 miesięcznych karnetów open VIP do tego klubu. Firma FACH BRUK z Niepruszewa zajmująca się układaniem kostki brukowej ufundowała wodoszczelny, przeznaczony do pływania odtwarzacz mp3. Nagroda była przeznaczona dla zawodnika, który pobije rekord toru wnoszący 34,91 sekundy i rekord ten został pobity. Losowo ofiarowano również 10 bonów do baru Corvig w Poznaniu. Na zawodników czekało ognisko, spora ilość prowiantu przygotowana przez organizatorów i zawodników, a także ciepła herbata przygotowana przez Restaurację Parkowa z Buku. Goście bukowskich morsów po raz kolejny wypowiadali się bardzo pozytywnie o naszej imprezie, podkreślając, że poziom organizacyjny jest na bardzo wysokim poziomie.

Mogliśmy również obejrzeć ćwiczenia OSP Niepruszewo z użyciem specjalistycznego kombinezonu.

 

Serdeczne podziękowania dla:

sponsora tytularnego- Producenta Okien i Drzwi firmy SAPOR

członków Bukowskiego Klubu Morsa za współpracę w dniu zawodów

zawodnikom i zawodniczkom za udział i wspaniałą atmosferę

restauracji Parkowa, bukowskiego klubu fitness Body Art Strefa Zmian, firmie FACH BRUK z Niepruszewa, barowi Corvig z Poznania za ufundowanie nagród

strażakom z OSP Niepruszewo za opiekę medyczną i pomoc w dniu zawodów oraz wsparcie, które nam każdorazowo udzielają

wszystkim niewymienionym, którzy pomogli w jakikolwiek sposób w organizacji zawodów, pożyczyli różne przedmioty, które były nam niezbędne oraz przynieśli dobra konsumpcyjne do wspólnego „gara”.

Szczególne osobiste podziękowania dla Łukasza Sapora za wsparcie i pomoc w ogarnięciu imprezy od początku jej planowania, poprzez organizację i realizację.

Do zobaczenia za rok :-).
Tomasz Giełda

 

Serdecznie zapraszamy na wspólne kąpiele:
– soboty 7:45
– niedziele 10:00
– dodatkowe spotkanie dla ochotników ogłaszane na fb profilu.

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu- zaproszenia autorstwa jednego z morsów i prezesa Bukowskiego Klubu Biegacza- Piotra Rusina. Podoba Wam się?

Kliknij tutaj, aby obejrzeć.

Kontakt z Bukowskim Klubem Morsa:
Tomasz Giełda: 796064410
email: morsybuk@wp.pl
fb: Bukowski Klub Morsa.

Więcej zdjęć na profilu fb Bukowskiego Klubu Morsa: tutaj.

Obejrzyjcie krótką relację w mediach:

Teleexpress (oglądamy od 09:00, gdyby się nie znalazło, szukamy wydania z dnia 27.11.2016): tutaj

Teleskop (oglądamy od 13:45), gdyby się nie znalazło, szukamy wydania z dnia 27.11.2016): tutaj

 

Darmowa reklama dla gminy Buk :-).

komentarzy 10

 1. Geniu |

  mnie zastanawia czy zaplacili za zajecie calej plazy dla siebie. To ich wlasnosc? Niepowazny obraz gminy przed całą Polska.

 2. lol |

  Genas, czy jak idziesz latem na plaże to płacisz za wstęp? Gmina była pokazana w pozytywnym świetle, Lepiej by pokazywali czarne msze w kościele?

 3. Łukasz |

  Szanowny Panie Geniu. Gratuluję wypowiedzi – większego idiotyzmu dawno nie czytałem. Ale wystawił Pan w ten sposób SOBIE I TYLKO SOBIE odpowiednią cenzurkę.

  Ciśnie mi się inny komentarz na usta, ale jestem dobrze wychowany i zachowam go dla siebie

 4. Marko |

  Znowu gielda sie promuje?

 5. P. |

  Marko – a co ci to przeszkadza ? Żal Ci tyłek ściska że ktoś coś potrafi zorganizować? Tomek G. to bardzo dobry człowiek , który nie tylko myśli o sobie ale też o innych 🙂
  P.S. Pozdrowienia dla najlepszego naszego radnego 🙂

 6. Marzena |

  Byłam jako zwykły oglądający z mężem, dziećmi oraz teściami i powiem, że radość i euforia tych uśmiechniętych i sympatycznych ludzi (a było ich na plaży grubo ponad 100) powodował, że aż człowiek miał ochotę wykąpać się tam z nimi, aczkolwiek w głowie mi się to nie mieści, że oni stali sobie na plaży jak latem w kąpielówkach. Jakieś morsinki/ morsówki zaprosiły nas do wspólnego ogniskowego „stołu” (a byliśmy oglądającymi), gdzie z obcymi ludźmi z różnych miejsc czuliśmy się jak w towarzystwie rodziny. Tam nie było żadnego narzekania, nienawiści jakiej sporo u nas w kraju i niestety gminie, tam w powietrzu latały pozytywne emocje. Dziś w pracy kilka osób mi się pytało o tych pływaków, bo widzieli w tv, a ich odbiór był w 100% pozytywny. Jako mieszkance tej gminy od ponad 40 lat jest mi niezwykle przyjemnie, że dzieją się u nas takie świetne i pozytywne rzeczy, więc z całego serca nasza rodzina gratuluje organizatorom i zawodnikom, a szczególnie tej młodej dziewczynce. Szkoda, że nie organizuje się więcej podobnych imprez dla dobra Buku. Dziękuję za niezwykle mile spędzony czas.

  Ps. W.w. narzekaczami się nie przejmujcie, niech sami coś spróbują zrobić. Aż nie wierzę, że napisali takie bzdury.

 7. Karolina |

  Uczestniczylam w kilku imprezach organizowanych przez pana Tomka- zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik. O tym, ile to własnego czasu trzeba poświecić wie tylko ten kto próbował coś zrobić poza murami własnego M.

 8. Promotor |

  Prawie jak Burmistrz…….. Tylko że prawie robi wielką różnicę…..

 9. Huta |

  Czy burmistrz cos robi? Jeszcze pamietajmy o pani Bednarek z Niepruszewa.

 10. Fofao |

  Geniu i Marko wyluzujcie, bo mózg sam się lasuje jak czytam takie wypociny.

  Pani Marzena ma racje. To są ludzie niesamowicie otwarci, uśmiechnięci, naładowani pozytywną energią, którą zarażają innych. Wśród takich ludzi trzeba się obracać a świat stanie się lepszy i piękniejszy.

  A co do promowania…. Czy impreza odbywała się pod hasłem ,,Giełda Show”? Tomek promował owszem ale nie siebie tylko NASZĄ, WSPÓLNĄ gminę.

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl