Nasi tym razem w Szamotułach i na Dziewiczej Górze

14681720_1902765766613147_8103046873087057264_n

Sezon szczytu startowego bukowskich biegaczy chyli się ku końcowi. Po zeszłotygodniowym poznańskim maratonie, w minioną niedzielę nasi pojechali do Szamotuł, aby wziąć udział w imprezie, której trasa uważana jest przez startujących za bardzo szybką. VI Szamotuły Samsung Półmaraton jest również chwalony za perfekcyjną organizację, świetnych kibiców i wolontariuszy. Trasę długości 21 kilometrów i 97,5 metra pierwszy z czasem 1:07:03 pokonał Łukasz Kujawiński. Wyniki naszych:

56. Sławomir Sibilski 1:23:43

462. Szymon Miałkas 1:46:02

589. Roman Szymański 1:50:20

725. Tomasz Rogoziński 1:56:10

806. Ada Szajdak 1:59:27 (zawodniczka była pacemakerem i jej zadaniem było doprowadzić grupę biegaczy z czasem 2 godzin)

870. Katarzyna Boińska 2:04:12

942. Anna Ciźla 2:10:36

946. Adam Buchert 2:10:48

991. Henryk Rogoziński 2:15:44.

W sobotę natomiast Waldemar Łakomy i Ada Szajdak wystartowali w III Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Waldek na ciężkiej i górzystej trasie 10 kilometrowej z czasem 57:12 zajął 65 miejsce oraz 3 w swojej kategorii wiekowej, natomiast Ada (podobnie trudna trasa) na dystansie 5 kilometrów z czasem 28:22 zajęła 39 lokatę.