„Zjeżdżalnia” jest, pomost połatany, piasek dziwny, a potencjał jest

 

20160706_193413

Bukowska „zjeżdżalnia” stoi na jeziorze, pan ochroniarz w nocy ją pilnuje (co generuje dodatkowe koszty), tymczasem pomost z roku na rok w coraz gorszym stanie. Nie pomaga już łatanie i wymienianie kolejnych desek, tam trzeba zrobić porządny remont. Może akurat zamiast tego dmuchańca (kupionego kosztem bukowskiego przytuliska dla psiaków) warto było ten remont przeprowadzić? Inną ciekawą sprawą jest piasek na plaży w Niepruszewie- jakiś dziwny, ziemisty i tworzy się błoto. Z czystością wody jest jak widać. Generalnie po drugiej stronie jakoś tak ładnie i sporo się dzieje dla mieszkańców,o plażach w Lusowie już nie wspomnimy. Gdyby tak u nas… Ten teren ma spory potencjał.

komentarzy 15

 1. sz |

  Ja w sprawie „zjeżdżalni”: Proszę mi przypomnieć ile miał kosztować ten powyginany materac?

 2. ula |

  28900 pisali

 3. fiut |

  Dobre określenie- powyginany materac. To taki symbol pychy naszych radnych.

 4. filip |

  no przecież OSiR-owi co roku zostaje zaoszczędzone ok 70 tys zł. – rewelka

 5. demo |

  Na temat osir słów szkoda.

 6. Ja1 |

  Chyba nie trudno się zgodzić z tym co jest napisane w tym artykule.
  Rzadko korzystam z kąpieli w jeziorze Niepruszewskim. Rzadko bywam tam w ogóle na plaży.
  Nie było mnie tam ładnych kilka lat. Nigdy czystość wody mnie nie przekonywała, od dziecka pamiętam tę plaże jako zniedbaną i z brudną wodą. Ale od kilku lat słyszę, że dużo się zmieniło, że jest ok. No to w końcu zajechałam tam tydzień temu w ramach rowerowej przejażdżki.
  I owszem nowa marina, i owszem plaża jakby trochę bardziej zadbana ale … I tak jak dla mnie obraz nędzy i rozpaczy. Pomost? to są dziurawe deski z wystającymi gwoźdźmi, powierzchnia desek pofalowana. Pomost wygląda kiepsko. Ja wiem, że nie da się co roku wymieniać tych desek, ale kiedy one były ostatnio jakoś konserwowane – żeby nie rozlatywały sie w takim tempie? Pytam bo nie wiem po prostu, może ktoś wie? Czy tych łańcuchów ochronnych nie można chociaż raz w roku np wiosną przed sezonem odmalować? Żeby chociaż estetyczniej wyglądało? Czy koszt farby i roboty nas zabije??
  Piasek na plaży – no właśnie , dziwnie to wyglada. Stwierdziłam, że nie miałabym ochoty się na tym położyć czy chodzić nawet w klapkach ( o bosych stopach nie mówię nawet). Szczerze? Widok trochę przygnębiający, takie miałam odczucia.
  Ale chyba najbardziej rozbawiła mnie zjeżdżalnia 🙂 Wygięty materac dobrze powiedziane. Moim zdaniem to nie jest warte nawet 5000 zł … Gdyby to był mój prywatny wydatek to nigdy w życiu nie wydałabym 30 tys na coś takiego Jak autor mówi – potencjał jest, po drugiej stronie, tegoż samego raczej brudnego jeziora, jest jakoś inaczej… Jakoś przyjaźniej i ciekawiej. Warto zajrzeć, porównać i samemu to stwierdzić. O Lusowie nie mówmy, to jest inny wymiar, zdaję sobie sprawę, że przede wszystkim finansowy, my jako gmina na rekreację takiego zasięgu finansowego nie mamy. Ale czy nie lepiej było te 30 tys odłożyć , trochę uzbierać i np za 2-3 lata wybudować prawdziwą zjeżdżalnię, ma stałe i bez potrzeby ochrony??? Biedny musi oszczędzać każdą złotówkę. U nas w gminie to w tej materii jest jakiś maksymalny rozrzut. Raz oszczędzamy do bólu na wszystkim, bo musimy oglądać każda złotówkę a raz wydajemy pieniądze kompletnie bez sensu, bez pomysłu i bez głębszej analizy. Szkoda, że Rada czasami bywa tak bezmyślna. Taka refleksja na koniec.

 7. tristan |

  Uprzejmie donoszę, że bukowskim morsom plaża i woda nie przeszkadza więc chyba nie jest tak źle 🙂

 8. ewkamarchewka |

  Zimą woda jest lepsza a jak nie ma alternatywy… cóż zrobić. Ten wpis ja1 jest strzałem w 10. Tu jest ogónie zaniedbanie.

 9. Ja1 |

  Wiem, że morsy regularnie się kąpią i im woda nie przeszkadza. Chwała za to 🙂 Każdy ma jakiś swój odbiór rzeczywistości i tolerancję 🙂 Mi ta woda nie odpowiada 🙂 Co nie znaczy, że kąpać sie nie da 🙂 Sanepid zezwala więc wolno : ) To tylko kwestia gustu a o tym nie dyskutuję 🙂

 10. x |

  A czy może ktoś wie jaki jest powód wymiany dobrych chodników na ul Przykop?
  Czy stare się już znudziły burmistrzowi?

 11. y |

  x = dupa . Sam/a zadzwoń do burmistrza a nie pytaj na forum – u źródła pytaj.

 12. x |

  X – pan burmistrz bedzie nimi chodził więc sobie wymienia – bo juz cala rodzine obdarowal w nowe drogi i chodniki

 13. WoDa |

  Ciekaw jestem ile razy radni, którzy byli za wydatkiem 30 tysiaków na zjeżdżalnię, byli w Niepruszewie z rodziną i korzystali z tego przybytku. Zastanawiam się czy nie jest im teraz wstyd? Czy przeprosili swoich wyborców za wyrzucone pieniądze?

 14. nikoś |

  Mieszkam w Niepruszewie i często widuję Giełdę, który jak widzę pływa oraz Raburskiego, który spaceruje. Nikogo innego nigdy nie widziałem (może tuszy się wstydzą hehe), choć przyznam, że 2 osób z radnych nie kojarzę. Ten pierwszy był chyba przeciw temu pogiętemu materacowi.

 15. karolina |

  syf, i komuną zajeżdża.lepiej wydać na dziadoskiego dmuchańca, bo go widać , a nie brać odpowiedzialności za remont, bo to się trzeba jeszcze na tym znać trochę
  poza tym radni wożą dzieci na najlepsze plaże w Polsce, to co ich to obchodzi. a dmuchańca widać i mają się czym chwalić. wieśniactwo

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl