Hubert Wejmann laureatem

13-7

W dniu 29 czerwca 2016 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu, tuż przed sesją Rady Powiatu w Poznaniu wręczono nagrody powiatu poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2015. Miło nam poinformować, iż wśród laureatów, na wysokim 2 miejscu znalazł się mieszkaniec Buku, pracownik UM w Buku, pasjonat historii i jej propagator- Hubert Wejmann. Hubert w minionym roku zrealizował trzyodcinkowy film kulturalno-edukacyjny pt. „Tryptyk Bukowski” poświęcony wybitnym postaciom pochodzącym z Buku. Podstawą scenariusza były trwające blisko trzy lata historyczne śledztwa. Dzięki temu udało się przedstawić szerszej publiczności mało znane fakty z życia najbardziej znanych bukowian.

Zdjęcia do „Tryptyku Bukowskiego” powstawały w katedrach w Krakowie i Poznaniu, w Archiwum i Bibliotece Krakowskiej Kapituły Katedralnej, w Muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego Collegium Maius, na Zamku Królewskim na Wawelu, w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze, w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu oraz na terenie Miasta i Gminy Buk. Hubert Wajmann w 2015 roku był też m.in. organizatorem Europejskiej Nocy Muzeów w Buku oraz koordynatorem projektu kulturalno-edukacyjnego „Miasto i woda – historie połączone”.

„Nagrody przyznawane są od 2011 roku. Honorujemy nimi twórców, artystów, organizatorów, promotorów i popularyzatorów kultury. Laureatami mogą być także pracownicy instytucji kultury, nauczyciele szkół artystycznych oraz różne organizacje prowadzące działalność kulturalną. Nagrody są przyznawane nie tylko za wieloletnią działalność, która z natury rzeczy wymyka się ocenom, ale także za szczególne osiągnięcia” – mówił Piotr Burdajewicz, przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu.

Redakcja BL serdecznie gratuluje Hubertowi sukcesu. Jego wielkie zaangażowanie, wiele godzin pracy poświęconej przybliżaniu nam historii naszej gminy zostały docenione. Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych publikacji.

 

 

 

 

Strona główna

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl