Jaki rynek w Buku?

buklogo

Bukowski rynek jak wygląda wszyscy widzą. Są jednak myśli, aby wreszcie stał się on wizytówką naszego miasta. W związku z tym powstały 4 koncepcje nowego bukowskiego rynku, które pokazano w dniu 14 czerwca 2016r. na posiedzeniu połączonych Komisji Rady Miasta i Gminy Buk. Autorem projektów jest „VIA 2008” Pracownia Projektów Drogowych. Na obecnym etapie poznanie opinii mieszkańców jest niezwykle istotne. Prosimy o wskazanie numeru koncepcji, która najbardziej odpowiada Państwa preferencjom oraz załączenie konstruktywnych uwag. Staną się one przedmiotem dyskusji, w której wyłoniony zostanie ostateczny kształt projektu. Państwa stanowiska prosimy przesyłać na adres: planowanie@buk.gmina.pl w terminie do dnia 15 lipca 2016r. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Rynek”. Uwagi można także składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Buku przy ul. Ratuszowej 1, 64-320 Buk.

 

Koncepcje znajdują się z poniższych linkach:

koncepcja nr 1

koncepcja nr 2

koncepcja nr 3

koncepcja nr 4

 

Co o nich myślicie?

komentarzy 41

  1. Rokas |

    Nr 1 według mnie najlepszy. Tylko może coś dla dzieci żeby mogły mieć zajęcie przy fontannie jakieś nakładki do gier lub coś w tym stylu.
    A gdzie pomnik Stanisława na którego tyle kasy gmina wydała?????????????

  2. xxx |

    NR 1

  3. sz |

    Jak dla mnie to wszystkie projekty pod hasłem: Zabetonować rynek!!! Mało zieleni kilka drzew i skwerków, nawet brak miejsca dla choinki która co roku zdobi nasz rynek (pomijam już fakt, że choinka jest co roku przywożona zamiast wsadzić jakieś drzewko lub przesadzić już większe i zadbać o nie). Ale wracają do rynku to betonowa płyta, między kamienicami z czterech stron i brakiem zieleni, ładnie będzie się nagrzewała latem a wieczorem super to ciepło będzie promieniować podgrzewając jeszcze całą atmosferę.

  4. Rokas |

    Popieram temat choinki wsadzić szlachetną odmianę drzewka i temat rozwiązany na lata.

  5. @ |

    Te komentarze malkontentów spowodują że radni nam zboża zasieją na rynku . Każdego roku inne . Ja bym tak zrobiła na miejscu Stasia . Ale społeczeństwo …

  6. Rokas |

    Już widzę w tych skwerach posadzone bratki (zaszłość z poprzedniej epoki) jak to się u nas w Buku robi. Osoba odpowiedzialna za zieleń w Buku kompletnie nie czuję tematu. Mamy teraz tyle pięknych odmian bylin wieloletnich ale nie lepiej co roku sadzić bratki, szałwie i inne dziadostwa.
    Ciekawe ile jest miejsc parkingowych zaplanowanych ? czy będzie można parkować wzdłuż chodników?

  7. Gumiś |

    Jak dla dzieci coś zrobić to i dla młodzieży , dorosłych ,seniorów ,sportowców , wędkarzy i innych ważnych grup społecznych. Przecież Buk stać na to ! Cały rynek najlepiej zbudować i zrobić na wzór Opalenicy lub Stęszewa

  8. Lol |

    Rynek bez parkingu. Zasadzimy same choinki . No i w środku dwie huśtawki dla Naszych cudownych dzieci.

  9. Ja1 |

    Koncepcja nr 1, powinniśmy dbać o zieleń. No i przede wszystkim – z tego nie wynika ile jest tego zaplanowane, ale powinno się zadbać i odpowiednią ilość tych „parkingów” dla rowerów. Mówię tu o tych metalowych stojakach ( nie wiem jak to fachowo się nazywa), co można oprzeć rower i go do tego zabezpieczyć kłódką. Moim zdaniem jednym z problemów dzisiejszego rynku jest brak właśnie takich miejsc. W sezonie letnim , a przy tych lekkich zimach często można by jechać np. do banku sprawy załatwiać rowerem ( a nie samochodem) ale … no właśnie nie ma gdzie go przypiąć i spokojnie iść sprawy załatwiać. Trzeba przy okazji tego remontu rynku o tym dobrze pomyśleć, mam nadzieję, że projektanci o tym pomyślą. Też przychylam się do komentarzy o posadzeniu jednego, porządnego świerku żeby było na święta gdzie lampki powiesić. I nie trzeba co roku kupować i stawiać drzewka na chwilę. Również uważam, że trzeba tę okazję robienia nowego rynku do tego wykorzystać. Jestem za wersją nr 1 to znaczy im więcej zielelni tym lepiej… Może gdzieś wkomponować trochę trawnika?
    Z bratkami ciągle sadzonymi koło Kina ( i nie tylko) to też się zgadzam. Już człowiek na to patrzeć nie może… To już jest nawet żenujące, jak w epoce słusznie minionej…

  10. Ja |

    Zdecydowanie nr 1 , Fontanna na środku z dużą ilością drzew którymi oczywiście powinny być Buki.

  11. Rokas |

    Warto również zaprojektować położenie światłowodu w celu montażu kamer na latarniach. Montaż kamer pozwoli na dorwanie tych co niszczą otoczenie i będą próbowali skubnąć zaparkowane tam rowery. Światłowód dlatego ,że kamery IP na dłuższych odcinkach po skrętce trać jakość obrazu. Cena światłowodu jest już przystępna i niewiele droższa od skrętki.

  12. Matt |

    Na ten czas w mieście Buk brakuje następujących rzeczy:
    – ronda na skrzyżowaniu Jana Pawła II Grodziska,
    – ścieżek rowerowych oraz parkingów dla tych, że rowerów (np. przy urzędzie, kościele, cmentarzach, stadionie miejskim, kinie,
    – monitoringu miejskiego (np. przy kinie, parkingu dla rowerów przy jak i na peronach, na rynku)
    – 2 biletomatów w przejściu podziemnym między peronami 1 i 2 (dlaczego 2 bo zauważyłem że występuje takie zapotrzebowanie, bo słyszałem, że o powrocie poczekalni nie ma na co liczyć)
    – automatu z kawą i herbatą w przejściu podziemnym między peronami 1 i 2 ( na chłodne i zimne dni)
    – kosze na śmieci w całym mieście
    – nowych przystanków PKS lub ich odnowienie z porządnym rozkładem jazdy

    A co do rynku to wybieram koncepcje nr 1, dodał bym natomiast parking dla rowerów, wyżej wspomniany monitoring i znalazłbym miejsce na coroczny świąteczny świerk – ale zasadźmy żywą bo coroczne zakupy już mnie powoli denerwują, choć z tego co widzę może być z tym problem.

  13. kubuk |

    Taniej będzie zalać wszystko betonem, a efekt będzie taki sam niestety; /
    Szczerze, jeśli nie mamy innego wyboru to opcja z numerem 1 wydaje się najrozsądniejsza. Ale jeśli to nie są ostateczne wizualizacje, to z chęcią bym je wyrzucił i nakazał zaprojektować coś nowego. Z większością zieleni i miejsca dla ludzi. Ta droga co jest aktualnie na rynku moim zdaniem jest zbyt szeroka, niepotrzebnie. Tylko wtedy PKS trzeba by przenieść, bo autobusy się nie zmieszczą.
    Z resztą na tej kostce autobusy? Chyba będą koleiny ;/
    Niech chociaż coś, raz będzie w tym Buku porządnie zrobione, a nie po łebkach ;/ ma być wizytówką, a będzie tak samo jak wcześniej.
    Teraz przyszedł mi do głowy pomysł by nawet poszerzyć chodnik dookoła rynku, niż skupiać się na płycie głównej -> dzięki temu może by nawet jakaś fajna kawiarnia powstała z „ogródkiem”.
    Proszę, nie schrzańmy tego 😉

  14. kubuk |

    Pozwolę sobie poprzeć, niektóre punkty Matta 🙂
    – „ronda na skrzyżowaniu Jana Pawła II Grodziska” – to jest droga wojewódzka i gmina nasza nie może sobie sama tam postawić ronda, aczkolwiek sugestia jak najbardziej potrzebna!
    – „ścieżek rowerowych oraz parkingów dla tych, że rowerów (np. przy urzędzie, kościele, cmentarzach, stadionie miejskim, kinie,” zdecydowanie miejsc dla rowerów!! Miasto jest dosyć małe nasze, a czasami niektórzy to nawet by do wc samochodem pojechali. Taka mała holandia!! jestem za!
    – monitoringu miejskiego (np. przy kinie, parkingu dla rowerów przy jak i na peronach, na rynku)! tak
    – „2 biletomatów w przejściu podziemnym między peronami 1 i 2 (dlaczego 2 bo zauważyłem że występuje takie zapotrzebowanie, bo słyszałem, że o powrocie poczekalni nie ma na co liczyć)” nawet jeden by był dobrą inicjatywą! 🙂
    – „automatu z kawą i herbatą w przejściu podziemnym między peronami 1 i 2 ( na chłodne i zimne dni)” hmmm.. ryzykowne patrząc na to jak długo potrafią wytrzymać wiaty przystankowe, a przecież w środku będą pieniądze
    – kosze na śmieci w całym mieście
    – nowych przystanków PKS lub ich odnowienie z porządnym rozkładem jazdy

    Obiema rękoma się podpisuje pod tymi punktami! 🙂
    Może fajnym pomysłem byłoby też na wzór Poznania zrobić „budżet obywatelski” ? Gdzie mieszkańcy mogliby wybrać chociaż jeden projekt?

  15. Kasia |

    Zdecydowanie projekt numer 1 . Jednak co do fontanny to warto by pomyśleć nad fontanna, która byłaby zbawieniem w czasie upalnych dni dla dzieci jaki dla dorosłych. Niedawno byłam w Gryficach. Tam rynek jest nowo zrobiony jak dla mnie jest zabetonowany bardzo mocno, zieleni jest mało ale fontanna jest rewelacyjna!!!!Dzieci są przeszczęśliwe!!!!

  16. zwiatremwewlosach |

    Zdecydowanie nr 1. Pozostałe są beznadziejne, skupiają się głównie na wyłożeniu całego rynku kostką. Kompletnie nie wykorzystują potencjału miejsca.

    Co na plus?
    – Fontanna w centrum.

    Co warto byłoby zmienić/dodać?
    – Więcej miejsc do przypięcia rowerów.
    – Więcej ławek.
    – Więcej zieleni.
    – Zamiast kostki brukowej na drodze zostawić asfalt. Szybko zrobią się koleiny, poza tym zimą na kostce jest zdecydowanie bardziej ślisko.

    Ktoś słusznie zauważył, że może warto byłoby poszerzyć chodniki. Przydałaby się jakaś kawiarnia z ogródkiem 🙂 Choć to nie musi niestety iść w parze.

  17. Dominika |

    Numer 1 🙂 Lecz dodałabym ławki 🙂

  18. mister |

    Żadna z zaprezentowanych koncepcji.
    Zauważcie, że cała płyta dookoła Rynku będzie zastawiona samochodami! Toż to koszmar! Zastanawia mnie czy te grafitowe pasy wzdłuż chodników to kolejne miejsca parkingowe czy droga rowerowa? Widać, że priorytetem są samochody! W tak małym mieście jest ich aż za dużo. Dlaczego nie może być parking przy tzw. kozim rynku? (Garncarska)

    Bardziej postawiłbym na priorytet dla pieszych. Bez pieszych Rynek jest martwy. Dlatego oponowałbym, aby przejścia dla pieszych zrównać z płytą główna, czyli przejście dla pieszych działałoby jak próg zwalniający.

    Więcej małej architektury. Ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery – tego nie powinno zabraknąć. Fontanna dobry pomysł, ale ta co jest na wizualizacji średnio pasuje.

    Zieleń. Powinna być zróżnicowana w żadnym wypadku nie wycinać lip dookoła rynku. Powinny być drzewa zimozielone, liściaste i choinka na stałe! To kupowanie choinki co roku to straszne marnotrastwo pieniędzy.
    Do tego zamiast co roku sadzić szałwię i bratki posadzić krzewy płożące, trawy ozdobne, byliny.

    Warto zastanowić się nad przeniesieniem przystanku autobusowego, bo teraz autobus robi dwie rundy dookoła placu, zupełnie bez sensu.

    Monitoring w mieście by się przydał, choć zastanawiam się kto by nad tym czuwał? Policja? Czy nie moją oni przypadkiem wiecznego niedoinwestowania? Powoływanie straży miejskiej jest bez sensu, bo to straszne koszty dla gminy.

  19. x |

    nr 1, zdecydowanie. zielono, harmonijnie, przyjemnie. 🙂

  20. Zainteresowany |

    Koncepcja 4 jest najlepsza, bo w końcu to ma być rynek z dużą ilością wolnej przestrzeni – miejsce spotkań mieszkańców,
    koncepcja 1 mogłaby zostać zrealizowana tylko jako skwer w innej części miasta.

  21. Zuza |

    Koncepcja nr 1 jest najlepsza. 🙂

  22. Zbukers |

    Cześć.
    Wzorem innych miast dookoła nam, nie wydaje się Państwu, że lepszym rozwiązaniem byłaby interaktywna fontanna ?
    Kilkanaście tryskających punktów w poziomu ziemi, podświetlane i skaczące w rytm np muzyki.
    Okrągła studnia czy na środku czy z boku zawsze będzie odpychać.
    Zakaz kąpieli i moczenia nóg, znając to miasteczko, murowany.
    Niech sobie dzieciaczki chlapią po rynku.
    W razie większych zgromadzeń fontannę wyłączmy i wsio.

  23. kubuk |

    Zbukers ma całkowitą rację! Taka opcja jest zdecydowanie lepsza.

  24. Matt |

    Jestem całkowicie za interaktywna fontanna

  25. wawa |

    Koncepcja 1,2,3,4, to właściwie jeden pomysł po tytułem „kostka we wzory”. Proszę sobie wyobrazić ten plan z poziomu pieszego i wtedy nic interesującego nie widać. Będą widoczne różnorakie samochody na wszystkich miejscach postojowych- tam gdzie ciemna kostka. Dlatego żeby nasze pieniądze nie poszły tylko w kamień to proponuję zmianę projektanta. Tereny zieleni robi się po to aby architektura pasowała do otoczenia i była użyteczna a przy tym funkcjonalna i prosta w obsłudze. Klimat kamieniczek podkreślają lampy wzorowane na starych latarniach i taki sam klimat powinny mieć ławki, kosze, stojaki na rowery. Jeżeli chodzi o fontannę to jestem za, ale taką interaktywną zatopioną w kostkę po której dzieci będą mogły bezpiecznie biegać i się taplać. Proszę sobie wyobrazić jak będzie wyglądać ta fontanna z planów jesienią i zimą napełniona liśćmi i brudem. Jeżeli chodzi o zieleń to również powinna być przemyślana aby interesująco wygladała przez cały rok i była praktycznie bezobsługowa, ale to jest następne ale……( na planach tego nie widać -rabatki pod drzewami to nieefektowne i nieekonomiczne). Zgadzam się z mister i Zbukers.

  26. ZATROSKANY |

    A miejsce na stajenkę w grudniu ? :((((

  27. rokas22 |

    Pani Basia Kosmacz projektowala. Chcialbym aby ten rynek wyglądał tak jak ona. Ciekawe czy zaprojektowali wystarczającą liczbę wpustòw ulicznych żeby woda podczas ulewy odchodziła . Ostatnie remonty ulic (Grodziska, osiedle kwiatowe, Szarych Szeregòw, Czarnieckiego) są tak wykonane że po ostatnich ulewach wszędzie był problem. Radni tego nie widzą ale moim zdaniem to ktoś tu dał ciała i powinien za to odpowiedzieć.Nasz Staszek oczywiście powie że wszystko jest dorze i nigdzie nie zalewa to tylko chwilowe zastoiny wody spowodowane zbyt duża ilością wody.

  28. Rysiu |

    Każdy taki tu mądrala…to weźcie i zaprojektujcie ten rynek a nie tylko krytykujecie…mieszkałem w wielu miejscach ale wierzcie mi, że tak niezadowolonych ludzi jak w Buku nigdzie nie spotkałem. Wieczna krytyka wszystkiego i wszystkich…były wybory ilu było chętnych na burmistrza? Staszek i Pani z Niepruszewa…jakoś chętnych to rządzenia Gminą nie było.

  29. kubuk |

    Skoro Panu, Panie Rysiu nie zależy to niech Pan stanie z boku i przestanie marudzić?! Bo zachowuje się dokładnie tak samo jak my. Tylko że my walczymy o „coś”. Panu jak widać wszystko jedno.

  30. amer |

    walczymy o'”cos” no popatrz popatrz te cós to za kazdym cos innego jedno co laczy to niezadowolenie z tego „cos”. Rysiu ma racje niestety, a na rynku zeby troche lasu bylo i ladowisko do helikptera,kregielnia,tor przeszkod dla dzieci,szkolka jezykow obcych (obowiazkowa lacina) i w ogole kto widzial taki maly rynek -powiekszyc ,az do kapieliska no i zeby nie halasowac jak bedzie grala muzyka jakas i fajerwerki i to by bylo na tyle kursanty

  31. Rysiu |

    Problem w tym, że ja nie marudzę. Po porostu mam pewne doświadczenie i wiem, że taki projekt musi spełniać wymagania prawa. To nie jest tak, że sobie w projekcie wpiszemy coś do dzieci, coś do starszych itd. Jeśli by tak uwzględnić każdą uwagę, każdego mieszkańca to rynek faktycznie tak jak pisze amer musiałby się rozciągać, aż do kąpieliska. To jest tak, że jak ktoś nie lubi burmistrza to zawsze będzie na nie. Uwierzcie mi na słowo, że tak jest. I tak jak pisałem mieszkałem w wielu miejscach i naprawdę w Buku dzieje się dużo. Są takie miejsca gdzie od wielu wielu lat nic się nie zmieniło bo nikomu nic się nie chce. To nie jest tak, że wszystko w Buku jest cacy. Podobnie z funkcjonowaniem tut. Urzędu. Są młodzi urzędnicy, którym się chce i są przyjaźnie nastawieni do drugiego człowieka ale także są urzędnicy którzy pracują od wielu wielu lat na tych stanowiskach i chyba doszli do wniosku, że nic już nie muszą robić.

  32. mister |

    Rysiu tutaj nie chodzi o narzekanie, tylko obawa, że powstanie kolejna fuszerka. Dlaczego mamy się godzić na zły projekt? Mamy się cieszyć, że w ogóle odnowią rynek? Jak mają to zrobić bylejak to niech zostawią tak jak jest teraz. Taki projekt mógł być ciekawy 15-20 lat temu, teraz są zupełnie inne trendy w urbanistyce. Zauważ, że te projekty nie zmieniają nic poza powierzchownym wyglądzie. Fontanna i nowa kostka granitowa niewiele zmieniają.
    Fontanna interaktywna jest o wiele ciekawsza i mniej inwazyjna. Ta na wizualizacji to pseudobasenik, gdzie pewnie nie raz ktoś inteligentny wleje płyn do naczyń lub inny specyfik, aby się pieniło.
    Skoro rynek ma być miejscem spotkań to trzeba zadbać o ławki i miejsca zacienione. Pozostawiając plac bez drzew i roślinności to powstaje betonowy klocek, który będzie odstraszać niż zachęcać do wizyty. Już ktoś wspominał o nagrzewaniu się i oddawaniu ciepła wieczorem. Zresztą szczerze wątpię, aby zdecydowali się posadzić kilkunastoletnie drzewa, które dadzą od razu odpowiednio cienia. Pewnie jakieś młode badyle posadzą i na porządną koronę będzie trzeba czekać jakieś 10 lat.
    Mam wrażenie, że większość radnych i pracowników urzędu oraz burmistrz nie potrafią myśleć perspektywicznie, czego dowodem są przedstawione wizualizacje.

    Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, dlaczego rynek w piątek nie może gościć targu, który jest przy Powstańców. Wlkp? Przyciągnie to ludzi do centrum i okoliczne sklepy odczują korzyści. W wielu zachodnich miasteczkach takie targi odbywają się na głównych placach miejskich, bo taka ich funkcja.

  33. Rysiu |

    Tylko weź pod uwagę, że większość urzędników ma mało do powiedzenia. Zresztą o ile się orientuje projektem zajmuje się 1 konkretny urzędnik odpowiedzialny za te zadanie.

  34. rokas |

    Ja nie mam nic do Staszka chciałbym tylko aby inwestycje robione w Buku były dopilnowane i na wysokim poziomie a nie tak jak jest to w chwili obecnej.

  35. kubuk |

    Amer i po co piszesz takie nic nie wnoszące posty? Zachowujesz się dokładnie w taki sposób jaki Ci nie odpowiada ; /
    Może masz jakiś interes w tym by ludzie przestali wymyślać i brali to co władza da?

  36. MMM |

    Propozycja nr 1, z tym że:
    1. jesteśmy miastem Buk, więc posadźmy na rynku drzewa bukowe, więcej zieleni, trwniki, miejsca na rowery, kosze na śmieci, ławeczki
    2. fontanna interaktywna, okrągła sadzawka z tryskającą wodą po środku jest nie modna
    3. posadźmy własną choinkę – raz szkoda wycinać dużych drzew z lasu, dwa jest to za drogie
    4. skończyć z ciągłym sadzeniem kwiateczków! jest tyle odmian różnych krzewów liściastych, iglastych o różnych kolorach od żółtozielonych, przez zimną wręcz niebieską zieleń, aż do czerwieni, które posadzone ze sobą stworzą piękną, kolorową kompozycję na lata, która nie będzie tak kosztowna i łatwiejsza w utrzymaniu. na pl. reszki przy parkingu co roku sadzi się żonkile, które kwitną przez 1 miesiąc, przez kolejne 2 sterczą suche badyle, a aktualnie zarosło to zielskiem na 0,5m. kiedyś były iglaczki, ale komuś zachciało się kwitków, o które nikt nie dba. wstyd.
    aktualnie w opalenicy w miejscach trawników, przy szkole podst i na rynku zasadzili małe iglaczki i wysypali między nie kamyszki, wygląda to o wiele lepiej niż ta lebioda w buku!

  37. marceli |

    1 bezapelacyjnie. Mało zieleni. Ruch ,jeżeli taki będzie to okrężny.

  38. MAMA |

    Wszystkie koncepcje wydaja mi się prawie na jedno kopyto. Przydałoby się więcej wizualizacji do wyboru. Przede wszystkim inna fontanna, najlepsze są z poziomu gruntu które dają ludziom ulgę latem. Poza tym stojaki na rowery, ławki, miejsce na piękną kawiarnię z ogródkiem, gdzie latem można zjeść lody. Przyciągnijmy tam ludzi, niech nie będzie to tylko miejsce do przejścia na drugą stronę rynku. A gdzie wykorzystanie legendy o buku pod którym dokonał żywota Mieszko I? Może taki dorodny buk na środku rynku byłby nawiązaniem do tej historii a kiedyś gdy urośnie atrakcją dla odwiedzających Buk?

  39. Zbukers |

    Pod ratuszowym zegarem można zrobić automatyczną animację nawiązującą do legendy.
    Coś jak z koziołkami w Poznaniu.
    Ponadto, poustawiać w wybranych obszarach małe rzeźby, które ożywiają architekturę, np siedzące coś na dachu albo stojące przed monumentalnym „dla tych, co po nas”.
    Koniecznie pomnik Junka z Buku, bo nikt nie wie jak on wygląda.
    Uwzględnić też trzeba lodowisko na placu zimą, banalnie prosta sprawa.

    No i koniecznie podświetlić wieżę ciśnień na peryferiach miasta, wzorem np Śremu
    http://www.polskiekrajobrazy.pl/images/stories/big/40332em.jpg

  40. Zbukers |

    koniecznie pomnik Junka z Buku na rynku, bo nikt nie wie jak ten człowiek wyglądał

  41. Konrad |

    Drodzy państwo!
    Odpowiedzmy sobie na pytanie co to jest rynek . Otusz rynek to centralny plac charakterystyczny dla europejskich miejscowości których prawa lokacyjne wydano w średniowieczu . I taki właśnie mamy .Rynek bukowski był i powinien zostać miejscem wymiany handlowej i kulturalnej ,miejscem różnych spotkań ważnych dla życia Bukowian. Powyższe projekty na które już wydano pieniądze to farsa .Parki skwery i małpie gaje nie na Bukowskim Rynku. Zdziwienie mnie bierze ze włodarze miasta widzą to w ten sposób ,zwłaszcza że mając kontakt z zaprzyjaźnionymi gminami -Sint. Michielsgestel ,Hambuhren itd. Tam jakoś nikt nie kwestionuje , nie próbuje zmieniać funkcji i przeznaczenia takich miejsc . Zresztą nie szukajmy tak daleko jak by Państwo widzieli taką rewitalizacje na Poznańskim Rynku.Kabaret prawda ??

    Pozdrawiam Konrad

Comments are closed.

WYDAWCA: CDS-LIDER Consulting & Doradztwo & Szkolenia ul. Powstańców wlkp 30 64- 320 Buk Adres redakcji: j.w. Bukowski Lider ISSN 1898-701X

Redaktor naczelny: Małgorzata Szlązak
Redaktor- Tomasz Giełda

Adres redakcji: ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk
Test

Małgorzata
redaktor naczelny

 508 194 700
 biuro@cds-lider.com.pl

Jagoda

Jagoda
redaktor i reklama

 512 307 931
 jagoda.zuchlewska@gmail.com

Tomek

Tomek
redaktor i reklama

 796 064 410
 cdsgazeta@wp.pl